Full name:
Emilia Jardzioch
Nickname:
EJ
Website:
Description:

Posts by EJ

Akcja montażu czujek czadu i dymu w Gminie Dobroń.

5 lutego br. w budynku komunalnym przy ulicy Sportowej w Dobroniu odbyło się zakończenie akcji montażu czujek czadu i dymu na terenie Gminy Dobroń. W podsumowaniu działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Dobroń wzięli: bryg. Andrzej Bogdanowicz – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pabianicach, Robert Jarzębak – Wójt Gminy Dobroń, asp. Adam Figiel – Kierownik Posterunku Policji w Piątkowisku, mł. asp. Tomasz Lewandowski – Dzielnicowy, dh. Mariusz Krulik – Komendant Gminny OSP w Dobroniu. Ostatnia czujka dymu i czadu została przekazana i zamontowana w mieszkaniu Pani Aliny Kotlickiej. Nie przez przypadek czujka została zamontowana pod tym adresem, gdyż Pani Alina 10 listopada 2015 roku uratowała życie przed zatruciem tlenkiem węgla dwójce sąsiadów. Inicjatorami akcji montażu czujek czadu byli policjanci z Posterunku Policji w Piątkowisku, Komendant Gminny OSP w Dobroniu i druh Adrian Jurowski. Tę akcję można było przeprowadzić dzięki przychylności bryg. Andrzeja Bohdanowicza, który przekazał nieodpłatnie czujki dla mieszkańców Gminy Dobroń i przychylności pani Grażyny Baranowicz – Kierownik GOPS w Dobroniu, która pomagała w wytypowaniu osób do objęcia akcją.

Read more…


Wniosek o dotację na drogę.

W dniu 31 stycznia 2019 roku Gmina Dobroń złożyła wniosek o przyznanie środków budżetu Województwa Łódzkiego pochodzących z tytułu wyłączenia z produkcji gruntów rolnych na zadanie pn.: „Przebudowa odcinka drogi w Wymysłowie Francuskim gm. Dobroń”. Projekt obejmuje wyremontowanie drogi na odcinku 600 m i szerokości 4,5 m wraz z poboczami.


Dofinansowanie prawa jazdy

W dniu 16 stycznia br. w Urzędzie Gminy w Dobroniu odbyło się spotkanie informacyjne w sprawie dofinansowania do kursów prawa jazdy. Mieszkańcy mieli możliwość zapoznania się z zasadami otrzymania pomocy finansowej. Spotkanie przeprowadzili Pan Piotr Roszak z Centrum Szkoleniowego EXPERT oraz Pan Adam Skawiński z firmy Grants Consulting Sp. z o.o. Wszelkie informacje na temat projektu można znaleźć na stronie internetowej http://www.szkoleniaexpert.com.pl/


Równać szanse 2019

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu “Równać Szanse 2019” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Program skierowany jest do fundacji i stowarzyszeń z miejscowości do 20 000 mieszkańców oraz domów kultury i bibliotek, które otrzymały co najmniej jedną dotację w Regionalnym Konkursie Grantowym Programu Równać Szanse od 2007 roku. 

Celem konkursu jest wsparcie projektów, których celem ma być rozwój umiejętności społecznych młodych ludzi przydatnych zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu.

W konkursie można uzyskać dotację do 40 000 zł na działania trwające 15 miesięcy realizowane pomiędzy 1 lipca 2019 r. a 30 listopada 2020 r. (prowadzone ze stałą, minimum 20-osobową grupą młodzieży w wieku 13-19 lat z miejscowości do 20 tys. mieszkańców).

O dotację mogą ubiegać się:
– stowarzyszenia zarejestrowane w KRS lub w ewidencji prowadzonej przez Starostów i fundacje – mające siedzibę i działające na terenie miejscowości do
20 000 mieszkańców,
– domy kultury i biblioteki, które otrzymały co najmniej jedną dotację
w Regionalnym Konkursie Grantowym Programu Równać Szanse od 2007 roku.

Ogólnopolski Konkurs Grantowy składa się z dwóch etapów:
1 etap – wnioskujący przygotowują diagnozę środowiska lokalnego,
2 etap – laureaci pierwszego etapu przygotowują projekt.
Termin nadsyłania wniosków w pierwszym etapie mija 14 marca 2019 roku, o godzinie 12:00. Wyniki pierwszego etapu zostaną opublikowane na stronie internetowej programu 25 marca 2019 roku.

Więcej informacji na stronie https://rownacszanse.pl/2019/okg_ogloszenie


Teatr sPokoLeń

3,5 roku minęło niczym wyrastającemu dziecku z pieluch.

Najmłodsza stażem grupa w Dobroniu, tak pięknie wspierana przez mieszkańców i przyjaciół, gminę, wójta Roberta Jarzębaka! Spektakle może nie są tak często grane jak by wszyscy sobie tego życzyli, a z racji:

  1. dużego materiału branego na „tapetę”,
  2. licznej grupy,
  3. trudnej logistyki prób związanej z różnorakimi zajętościami zespołu,
  4. a przede wszystkim braku sali widowiskowej.

Ten ostatni problem daje się we znaki najmocniej, ale już „lada dzień” to się zmieni.  Przygotowania do przeistoczenia biblioteki w małą salę teatralną nabierają realnych kształtów. Już niedługo (marzec?) zostanie zainaugurowana klimatyczna scena Teatru sPokoLeń Dobrońskiego Centrum Kultury. Read more…


ADAMY RADĘ

                                                                                                                             foto: SięPomaga.pl

Mama i duża część rodziny to mieszkańcy Gminy Dobroń. Pomóżmy im uzbierać ogromną sumę na leczenie.

Ruszamy z pomocą dla chorego 3-letniego Adasia Maślanki.
Młodziutki PABIANICZANIN choruje na nowotwór.
Koszt leczenia to ponad 800.000 zł.
Zapraszamy wszystkich chcących pomóc Adamowi w powrocie do zdrowia, bo nie ma mowy by było inaczej, 2 lutego do włączenia się do akcji ADAM-Y RADĘ❗❗❗
Spotykamy się w hali sportowej przy ul.Orla, w Pabianicach.
Zabawa, taniec, aukcje, występy, jedzenie, atrakcje inne ,a cel JEDEN -Adaś
Będzie się działo.
Szczegóły lada moment się pojawią: https://www.facebook.com/events/314701925846696/


APEL Wójta Gminy Dobroń

Złóż PIT tu gdzie mieszkasz, nie tu gdzie jesteś zameldowany – zrobimy więcej w Naszej Gminie.

Szanowni Mieszkańcy,

Przed nami czas składania rocznych zeznań podatkowych PIT za 2018r. Obowiązujące przepisy podatkowe stanowią, że od każdej osoby fizycznej płacącej podatek dochodowy od osób fizycznych podatek ten wraca w formie udziału do gminy, którą podatnik PIT wskazuję jako miejsce zamieszkania.

Udziały w podatku PIT stanowią około 35 % dochodów podatkowych gminy.

Zwracam się do tych z Państwa, którzy faktycznie zamieszkują na terenie gminy Dobroń, a posiadają inny adres zameldowania i do tej pory wskazywali w rocznych zeznaniach podatkowych PIT jako miejsce zamieszkania miejsce swojego zameldowania o zmianę postępowania. Konsekwencją takiego zachowania było przekazywanie przez Urząd Skarbowy udziałów z Państwa podatku dochodowego od osób fizycznych gminie, w której są Państwo zameldowani. Read more…