Full name:
Daria Kajzer
Nickname:
DK
Website:
Description:

Posts by DK

Uwaga!

Znalezione obrazy dla zapytania uwaga

W ostatnim czasie na terenie naszej gminy miało miejsce kilka przypadków włamań do domostw i związanych z nimi kradzieży prywatnego mienia. Apelujemy do mieszkańców o czujność i reagowanie w każdej sytuacji, kiedy coś wzbudza ich niepokój (podejrzane osoby obserwujące dom sąsiada, samochody o nieznanych rejestracjach, które często pojawiają się w okolicy czy też wizyty przedstawicieli „firm” czy „instytucji”, którzy nie mają przy sobie ważnych upoważnień).

Pamiętaj – w większości przypadków kradzież jest dokładnie zaplanowana i poprzedzona uważną obserwacją domu. Sprawca zna rozkład dnia domowników i odwiedza dom zwykle podczas ich nieobecności. Uchylone okno, niedbale zamknięte drzwi czy pozostawienie w otwartym garażu wartościowych przedmiotów i urządzeń tylko ułatwiają mu zadanie.

Jeżeli tylko zauważysz coś dziwnego, niepokojącego – dzwoń na numer 112 lub do dzielnicowego:

mł. asp. Piotr Drab
telefon służbowy: 516 433 144 czynny w godzinach 8:00- 22:00

Rejon służbowy: Barycz, Brogi, Chechło Pierwsze (strona na południe od drogi K – 14), Chechło Drugie (strona na południe od drogi K – 14), Dobroń (strona na południe od drogi K – 14), Dobroń Duży, Dobroń Mały, Kolonia Ldzań, Ldzań, Mogilno Duże, Mogilno Małe, Morgi, Przygoń, Róża, Talar, Zimne Wody

mł. asp. Tomasz Lewandowski
telefon służbowy: 516 433 300 czynny w godzinach 8:00 – 22:00

Rejon służbowy: Chechło Pierwsze (na północ od drogi K – 14), Chechło Drugie (na północ od drogi K – 14), Dobroń (na północ od drogi K – 14), Markówka, Orpelów, Orpelów Numerki, Poleszyn, Wincentów, Wymysłów Enklawa, Wymysłów Francuski, Wymysłów Piaski.


Koncert Noworoczny 2019

20 styczna br. Wójt gminy Dobroń Robert Jarzębak wraz z dyrektorem Dobrońskiego Centrum Kultury Moniką Rybak zaprosili na Koncert Noworoczny, który odbył się w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Dobroniu.

Uroczystość prowadzona przez inicjatorkę dobrońskiego Teatru sPokoLeń, Panią Teresę Dzielską, rozpoczęła się o godz. 16.00 powitaniem przybyłych gości, a następnie – idąc śladem lat ubiegłych – występami grup artystycznych działających przy DCK.

Jako pierwsza zaprezentowała się Orkiestra Dęta pod batutą kapelmistrza Pana Mirosława Klepaczka, prezentując program, na który złożyły się utwory muzyki rozrywkowej oraz kolędy. W programie kolędowym wraz z całym składem orkiestry wystąpili najmłodsi członkowie, którzy rozpoczęli naukę gry na instrumencie zaledwie kilka miesięcy temu. Program kolęd przygotowany został pod kierunkiem Pani Justyny Pająk i Pana Łukasza Witczaka, a mieliśmy okazję usłyszeć m.in. znane wszystkim Dzisiaj w Betlejem, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Lulajże Jezuniu, 7 wspaniałych, jak również Jingle Bells czy White Christmas.

Read more…


Koncert Kolęd

Na zaproszenie Wójta Gminy Dobroń oraz Proboszcza Parafii ks. Krzysztofa Glinianego w dniu 13 stycznia br. w kościele pw. św. Wojciecha w Dobroniu odbył się Koncert Kolęd „Magia Świąt” w wykonaniu Olgi Bończyk z zespołem. Był to wyjątkowy, pełen ciepła i finezji koncert przygotowany specjalnie na okres bożonarodzeniowy. Na program składały się kolędy polskie a także zimowe piosenki i amerykańskie świąteczne przeboje w polskim tłumaczeniu. Swingujące aranżacje dopełniły całość dopracowanego w każdym calu koncertu. Koncert cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców nie tylko Gminy Dobroń, ale i okolicznych miejscowości. Na zakończenie koncertu artystka chętnie rozdawała autografy oraz podziękowała za tak miłe i ciepłe przyjęcie.

Read more…


Pierwsza sesja Rady Gminy w Dobroniu

kk

22 listopada odbyła się I Sesja Rady Gminy w Dobroniu. Przed otwarciem obrad Rady Gminy w Dobroniu Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej w Dobroniu Elżbieta Łubisz wręczyła radnym elektom zaświadczenia o wyborze na radnego oraz Robertowi Jarzębakowi – Wójtowi Gminy Dobroń – wybranych w głosowaniu w dniu 21 października 2018 r. Pierwszą sesję otworzyła radna Hanna Bożenna Grącka, zgodnie z art. 20 ust. 2c ustawy o samorządzie gminnym, która zaprosiła zebranych do odśpiewania Hymnu Państwowego. 

Read more…


Informacja

http://pelplin.pl/wp-content/uploads/2018/02/znakinformacji2.jpg

Informujemy Państwa,

że w Wigilię 24 grudnia 2018 r.,
Urząd Gminy w Dobroniu będzie nieczynny.

Dzień ten zostanie odpracowany w sobotę 29 grudnia 2018 r. 
w godzinach od  730  do 1530.


25-lecie partnerstwa gmin

zz

W październiku 1993 roku przedstawiciele gminy Dobroń, na czele z ówczesnym wójtem, podpisali umowę partnerstwa z niemiecką gminą Dörpen. Celem tej współpracy jest m.in. dążenie do lepszego wzajemnego poznania się, współpraca w duchu wzajemnego zrozumienia, a także organizowania i wspierania spotkań między mieszkańcami naszych gmin, a tym samym tworzenie płaszczyzn do zawierania dalszych przyjaźni. Współpraca ta w szczególności obejmuje kulturę, sport, kontrakty młodzieżowe, ochronę środowiska, rolnictwo jak również działalność gospodarczą, angażując tym samym wiele grup społecznych – strażaków, nauczycieli, sportowców, a także miejscowych przedsiębiorców.

Read more…


Obchody Narodowego Święta Niepodległości

zz

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości, podobnie jak w latach ubiegłych, rozpoczęły się 11 listopada o godz. 8:15 na placu kościoła pw. św. Wojciecha w Dobroniu, gdzie zebrały się poczty sztandarowe, delegacje oraz uczestnicy, by wspólnie uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości.

O godz. 8:00 w kościele parafialnym odprawiona została msza święta, po której odbył się koncert utworów patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej z Dobronia.

Po koncercie wyprowadzono poczty sztandarowe, a następnie uczestnicy uroczystości udali się pod pomnik Nieznanego Żołnierza, gdzie wspólnie odśpiewano hymn państwowy, odprawiono modlitwę za poległych i złożono kwiaty.

Read more…


Szanowni Państwo!

Szanowni Państwo,
Mieszkańcy Gminy Dobroń

Bardzo gorąco dziękuję za okazane mi zaufanie i ponowny wybór na Wójta Gminy Dobroń. Dziękuję, że tak licznie wzięliście udział w wyborach i oddaliście na mnie swój głos. Uzyskany wynik traktuję jako zobowiązanie do dalszej wytrwałej pracy na rzecz wszechstronnego rozwoju naszej wspólnej samorządowej ojczyzny. Będę, tak jak dotychczas, uważnie wsłuchiwał się w Państwa głosy i wspólnie z Wami oraz wybranymi Radnymi Rady Gminy Dobroń skutecznie pracował w celu realizacji Waszych oczekiwań w sferze zaspokajania potrzeb naszej wspólnoty samorządowej. Proszę Was o dalsze wsparcie i aktywne uczestnictwo w urzeczywistnianiu wizji wszechstronnego rozwoju Gminy Dobroń. Jestem przekonany, że wspólnym wysiłkiem uczynimy naszą Gminę piękniejszą i zasobniejszą. Dziękuję także tym, którzy w tych wyborach oddali głos na mojego kontrkandydata. Szanuję to święte prawo demokracji i proszę Was o aktywny udział w pracy na rzecz dobra wspólnego. Ze swej strony deklaruję otwartość i wolę współdziałania. Dobro mieszkańców Gminy jest i pozostanie moim nadrzędnym celem, niezależnie od różnic w poglądach na kierunki i formy realizacji tego celu.

Jeszcze raz bardzo gorąco dziękuję
Z wyrazami szacunku

Robert Jarzębak
Wójt Gminy Dobroń