Full name:
Daria Kajzer
Nickname:
DK
Website:
Description:

Posts by DK

Zawyją syreny – test systemu

1 sierpnia o godzinie 17.00 w ramach treningu systemu wczesnego ostrzegania, wykrywania i alarmowania zacznie działać System Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi, emitując ciągły sygnał przez jedną minutę.

 


Granty sołeckie

Idąc śladem lat ubiegłym, 25 lutego br. Samorząd Województwa Łódzkiego ogłosił nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego województwa łódzkiego w formie dotacji celowej, przeznaczonej na dofinansowanie zadań własnych gminy w zakresie realizacji małych projektów lokalnych realizowanych na terenach wiejskich.

Read more…


Wybory w czasie epidemii – gmina Dobroń

ss

W najbliższą niedzielę 12 lipca odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. W lokalu wyborczym trzeba pamiętać o zasadach bezpieczeństwa sanitarnego, żeby w trosce o siebie i innych zmniejszyć ryzyko zarażenia koronawirusem:

  • zakryj nos i usta np. maseczką lub przyłbicą
  • zabierz jednorazowe rękawiczki i własny długopis
  • użyj płynu do dezynfekcji rąk, pojemnik będzie stał przy wejściu do lokalu
  • zachowaj bezpieczną odległość min. 2 m.
  • w lokalu wyborczym może przebywać ograniczona liczba osób (limit ustaliła komisja zależnie od wielkości lokalu), dlatego żeby uniknąć czekania, wybierz godziny mniej uczęszczane. Ze względów organizacyjnych oddanie głosu może potrwać dłużej niż zwykle.

Lokale wyborcze będą czynne od godz. 7.00 do 21.00. Środki ostrożności będą obowiązywały również członków komisji. Reguluje to rozporządzenie ministra zdrowia z 15 czerwca 2020 roku.

Wójt Gminy Dobroń

/-/ Robert Jarzębak