Boisko sportowe i festyn rodzinny w Baryczy

kkNa koniec września informowaliśmy o dofinansowaniu z Województwa Łódzkiego, jakie zostało przyznane sołectwu Barycz na realizację projektu pod nazwą „Zakup wyposażenia boiska sportowego połączony z organizacją festynu rodzinnego” w ramach dotacji celowej na dofinansowanie zadań własnych gminy w zakresie realizacji małych projektów lokalnych na terenach wiejskich. Zgodnie ze złożonym wnioskiem sołectwo otrzymało środki w wysokości 5 000 zł na zakup bramek do gry w piłkę nożną oraz zestawu do koszykówki. W ramach pracy własnej mającej na celu integrację lokalnej społeczności zostały wykonane ławki i w minioną sobotę, 29 października, zorganizowany piknik rodzinny.

Czytaj dalej…


Wsparcie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych

ffLokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Brzezinach zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu pn. „Wsparcie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych z Europejskiego Funduszu Społecznego”.

Poszczególne panele tematyczne będą poprowadzone przez przedstawicieli Stowarzyszenia Łódzki Obszar Metropolitalny, Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi oraz Lokalnego Punktu Informacyjnego w Brzezinach.

 Szkolenia odbędą się w następujących miastach oraz terminach:

  • 8 listopada 2016 r. w godz. 9:00 – 15:15 (rejestracja od godz. 8:45), sala konferencyjna Urzędu Miasta Brzeziny, ul. Sienkiewicza 16 – I piętro;
  • 22 listopada 2016 r. w godz. 9:00 – 15:15 (rejestracja od godz. 8:45) sala konferencyjna Parku Kulturowego Miasta Tkaczy, ul. Ks. Rembowskiego 1, 95-100 Zgierz (sala w drugim budynku na parterze).

Czytaj dalej…


Ekopracownia otwarta

gg
W miniony czwartek, 27 października, w Szkole Podstawowej w Dobroniu uroczyście otwarto Eko-pracownię stworzoną w ramach projektu „Poznaję, działam, chronię – ekopracownia w Szkole Podstawowej Jana Pawła II w Dobroniu” współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Dla przypomnienia: ogólna wartość zadania wyniosła 30 000 zł, dofinansowanie WOŚiGW to suma 25 500 zł. W ramach zadania zakupiono meble (wartość 9815 zł), pomoce dydaktyczne (11185 zł) i sprzęt multimedialny (9000 zł).

Czytaj dalej…