Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Dobroń


Rozpoczynamy plebiscyt, który ma na celu docenienie pracy, pasji, umiejętności i zaangażowania w rozwój wsi pań zrzeszonych w Kołach Gospodyń Wiejskich.
Koła gospodyń wiejskich to organizacje, które bez względu na formułę prawną, bronią praw, reprezentują interesy i działają na rzecz poprawy sytuacji społeczno-zawodowej kobiet wiejskich oraz ich rodzin. Pomagają mieszkankom wsi w rozwijaniu i prezentowaniu ich umiejętności twórczych, artystycznych oraz zawodowych. Integrują środowisko mieszkanek wsi, wspierają kobiety i ich rodziny.

Czytaj dalej…


Fresh Move na Mistrzostwach Europy

ddZespół taneczny „Fresh Move” w składzie: Karolina Owczarz, Sandra Janeczek, Weronika Socha, Julita Szmytka, Ania Krzysztofik, Agata Szerffel, Nadia Plucińska, Maja Prusisz, Kinga Jasitczak, Amelia Zajączkowska, Oliwia Szmytka, Maria Pawlak, Ania Groblewska w dniach 21-23.10.2016r. wziął udział w Mistrzostwach Europy w Tańcu Sportowym. Podczas 3-dniowych zawodów rywalizowaliśmy z zespołami z Rosji, Włoch, Serbii, Węgier, Ukrainy oraz Słowacji.

Czytaj dalej…


Obchody Święta Niepodległości

kk
Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się przemarszem uczestników pod pomnik  Nieznanego Żołnierza gdzie odśpiewano Hymn Państwowy, odprawiono modlitwę za poległych i złożono kwiaty. O godzinie 9:15 w Kościele Parafialnym w Dobroniu odbyła się uroczysta msza święta, a po niej koncert i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznej podczas występu chóru  „Lutnia”, zespołu „Volare” i Orkiestry Dętej.

Czytaj dalej…