UWAGA ! TRUJĄCE POWIETRZE !

Szanowni mieszkańcy,

w związku z wysokimi stężeniami pyłu zawieszonego odnotowywanymi na stanowiskach pomiarowych w naszym regionie zaleca się śledzenie aktualnego stanu jakości powietrza w województwie www.powietrze.lodzkie.pl oraz prognoz zanieczyszczenia powietrza pyłem zawieszonym PM10 lub ogólnej prognozy jakości powietrza dla kraju.

W przypadku wystąpienia przekroczeń norm jakości powietrza wskazanym jest stosowanie się do szczegółowych zaleceń dostępnych na stronie www.powietrze.lodzkie.pl/zalecenia.

Jednocześnie przypominamy o bezwzględnym zakazie spalania odpadów w piecach przydomowych. Zgodnie z art. 191 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach za nieprzestrzeganie zakazu spalania odpadów w miejscach nie przeznaczonych do ich utylizacji, mieszkańcom grożą sankcje karne – grzywna lub areszt.


Koncert Noworoczny Dobrońskiego Centrum Kultury

gg

W minioną sobotę, 7 stycznia, w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Dobroniu odbył się Koncert Noworoczny zorganizowany przez Dobrońskie Centrum Kultury. Goście koncertu w ciągu dwugodzinnej zabawy mieli okazję usłyszeć lokalne zespoły – covery popularnych piosenek rozrywkowych w wykonaniu zespołu „‚Czaders”, Volare, a także muzykę graną przez Orkiestrę Dętą czy Chór Lutnia. Licznie zgromadzeni na sali rodzice podziwiali swoje pociechy tańczące w zespole Fresh Move, a także Zespole Pieśni i Tańca „Dobroń”, który przedstawił sekcję zarówno dziecięcą, młodzieżową jak i dorosłą.

Czytaj dalej…


Koncert Noworoczny Kapeli Ciupaga

kk

Kapela Ciupaga to zdobywcy 3. miejsca w ubiegłorocznej, dziewiątej edycji programu „Mam Talent”. W minioną niedzielę, 8 stycznia, mieliśmy okazję usłyszeć kolędy i pastorałki w wykonaniu zespołu, który już wcześniej zdobył sympatię widzów pokazując, że potrafi wspólnie z nią się bawić.

Górali mogliśmy usłyszeć w oprawie mszy świętej o godz. 8:30 i 12:15 w kościele parafialnym pw. św. Wojciecha w Dobroniu oraz mszy św. o godz. 10:30 w kaplicy w Chechle.

Czytaj dalej…