Amatorzy mają taką prawdę w sobie – pułtuski artykuł o Teatrze sPokoLeń

sPokoLeń. Teatr amatorski działający pod Dobrońskim Centrum Kultury, przyciągający publiczność nie tylko z terenu gminy Dobroń. Z własną interpretacją komedii Dario Fo „Nie wszyscy złodzieje przychodzą kraść” wystąpili niedawno na 30. Łódzkim Przeglądzie Teatrów Amatorskich, zajmując trzecie miejsce (więcej o Przeglądzie tutaj).

Od dwóch lat spotykają się nawet kilka razy w tygodniu, by następnie wyjść na scenę i bawić publiczność. Do tej pory w Dobroniu mieliśmy okazje oglądać dwie sztuki – „Zapomniany Diabeł” i wspomnianych już wyżej „Złodziei…”, a w ubiegłoroczne Boże Narodzenie spotkaliśmy ich z poezją w Kościele parafialnym. Grają – a to w starej stolarni, którą nazwali „Stolarnią Sztuki”, a to w Klubie Sportowym ISKRA.

12 października na konkursie III Pułtuskich Teatrów Amatorskich, 27 w Gminnym Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie. Z tych pierwszych były już filmy, wielkie podziękowania… a teraz – wywiad, w którym przeczytać można między innymi o tym, dlaczego ten amatorski teatr wcale nie jest amatorski. I, idąc za tytułem, o tym, że ci „amatorzy” mają w sobie prawdę, której profesjonaliści mogą im… zazdrościć.

kk