Obwieszczenie

OBWIESZCZENIE

o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wraz z prognozą oddziaływania na środowisko dla fragmentu wsi Chechło Drugie.

            Na podstawie art. 17 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (tj.: Dz.U. z 2018 r. poz. 1945 ze zm.) oraz uchwały Nr XXVIII/215/17 Rady Gminy w Dobroniu z dnia 30 maja 2017 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla fragmentu wsi Chechło Drugie Czytaj dalej…


Od Dobronia do Koszęcina…

W zgodzie z wieloletnią tradycją w dniach 10-11 sierpnia br. w Zespole Pałacowo-Parkowym w Koszęcinie odbędzie się V Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia o Trofeum Śląska. O ten zaszczytny tytuł powalczy, jak co roku, zaprzęg Jana Musiała oraz Jacka Jantonia.

Jan Musiał będzie powoził zaprzęgiem wielkopolskim. U jego boku zasiądzie luzak w osobie Macieja Musiała, natomiast w bryczce biskupińskiej zasiądą Iwona Musiał i Magdalena Orłowska w strojach bambrów poznańskich. Przygotowania w rodzinie Musiałów szły pełną parą od kilku tygodni, najpierw trzeba było zakupić oryginalną bryczkę, następnie poszyć stylizowane stroje bamberskie i wykonać ręcznie kornety, czyli czepce dla pasażerek. Ale trzeba było, ponieważ jest to bardzo prestiżowa impreza, a do udziału w niej trzeba spełnić wiele wymogów.

Głównymi ulicami Koszęcina przejedzie parada stylowych powozów z całej Europy, pojawią się piękne damy, eleganccy dżentelmeni oraz historyczne zaprzęgi z powożącymi i pasażerami w strojach historycznych i ludowych, a przy tym – wyśmienite konie! Będą również próby zręczności powożenia. A wszystko to ocenią międzynarodowi sędziowie. Dodatkową atrakcją, nie tylko dla miłośników folkloru, będzie sobotni wieczorny koncert galowy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Dobroń do europejskiej stolicy tradycyjnego powożenia do Koszęcina na tę piękną weekendową imprezę i zachęcamy do aktywnego kibicowania reprezentantom naszej gminy!