Wernisaż wystawy fotografii Grupy Ldzań – Grabia

zWernisaż wystawy fotografii
Grupy Ldzań – Grabia „Święto w przyrodzie”

Dnia 8 listopada 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobroniu odbył się wernisaż wystawy fotografii Grupy Ldzań – Grabia pt. „Święto w przyrodzie”.

Fotografie prezentowali członkowie grupy Ldzań-Grabia : Daria Czekalska, Grażyna Dębowska, Barbara Grabowska, Tadeusz Hałatek, Bogdan Prusisz, Tomasz Świderski, Janusz Ziarnik oraz Paulina Jach – laureatka I miejsca w konkursie pt. „Święto w przyrodzie”.

Wystawa „Święto w przyrodzie „ to dziesiąta – jubileuszowa prezentacja. O historii Grupy – jej powstaniu, działalności i dorocznych wystawach opowiedział opiekun grupy pan Janusz Ziarnik.

Grupa Ldzań – Grabia od 2 lat patronuje konkursowi fotograficznemu dla młodych, gdzie nagrodą jest prezentacja w gronie doświadczonych fotografów. Podczas wernisażu Wójt Gminy Dobroń Pan Robert Jarzębak oraz Pan Janusz Ziarnik wręczyli nagrody tegorocznym zwycięzcom konkursu.

Laureatki konkursu:
I   miejsce – Paulina Jach – Wincentów
II   miejsce – Julia Kruk – Chechło
III miejsce – Anita Pawelczyk – Wymysłów Enklawa

Na ręce Pana Tadeusza Hałatek przekazano Podziękowanie założycielowi grupy Panu Andrzejowi Tadeuszowi Michałowskiemu. Odbył się również koncert „Powróćmy jak za dawnych lat” w wykonaniu Zespołu Wokalnego „Volare” pod kierunkiem Pana Piotra Kopra. Po obejrzeniu prezentowanych prac goście mieli również możliwość obejrzeć prezentację multimedialną z okresu 10 lat działalności Grupy Ldzań-Grabia przygotowaną przez Gminny Ośrodek Kultury w Dobroniu. Na   zakończenie   uroczystości   wszystkich   gości   zaproszono   na   słodki poczęstunek.

Kamila Zastróżna