Środa z Funduszami Unijnymi


asSpecjalnie dla osób zainteresowanych pieniędzmi unijnymi Punkty Informacyjne Funduszy Unijnych organizują raz w miesiącu spotkania, na których można dowiedzieć się: na co można wziąć pieniądze z Unii, ile i w jaki sposób. Wydarzenia odbywają się w pierwszą środę miesiąca. W styczniu była to pierwsza pracująca środa miesiąca.

W tym miesiącu była mowa o pieniądzach na ochronę środowiska. Prowadzący – pracownicy z Punktów Informacyjnych – zachęcali nie tylko do korzystania z pieniędzy, którymi dysponuje samorząd województwa łódzkiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego czy Funduszu Obszarów Wiejskich, ale również z ministerialnych programów, w tym m.in. Infrastruktura i Środowisko.

Przypomnijmy, że w samym tylko RPO Województwa Łódzkiego na Ochronę Środowiska przeznaczonych jest 117,5 mln euro. Pieniądze będą inwestowane m.in. w bezpieczeństwo przeciwpowodziowe i przeciwpożarowe, gospodarkę odpadami i wodno-kanalizacyjną. Informacji wysłuchali m.in. przedstawiciele firm doradczo-finansowych, parków krajobrazowych, samorządowcy.

Spotkania zostały przeprowadzone w Punktach Informacyjnych w Łodzi, Bełchatowie, Brzezinach, Kutnie i Sieradzu. Kolejne wydarzenie z cyklu Środa z Funduszami Unijnymi będzie dotyczyć pieniędzy dedykowanych organizacjom pozarządowym. Już dziś zapraszamy!

Źródło: www.lodzkie.pl

Wyświetleń 876