Wernisaż wystawy fotografii „Żyj kolorowo”


asGminny Ośrodek Kultury w Dobroniu
oraz Bogdan Prusisz

ZAPRASZAJĄ

na wernisaż wystawy fotografii

„ŻYJ KOLOROWO !!!”

7 lutego 2016 r.
o godz. 15:00
GOK, ul W. Witosa 1a

Wystawa czynna do 31.03.2016 r.

Dzień Dobroń! Mam zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa na wystawę zdjęć pt. : „ŻYJ KOLOROWO!!!”
Nastał w moim życiu okres bardziej stacjonarny. Czas, kiedy nie mogłem ruszyć na żadną dalszą wyprawę, a że nie potrafię żyć bez fotografowania znalazłem sobie temat mniej płochliwy niż ptaki, ale równie odlotowy i barwny – MOTYLE.
Motyle lekkie, zwiewne, delikatne, iluzoryczne, barwne, piękne, kojarzące się z chwilą, przemijaniem i nieodłącznie z latem. Ta wystawa mogła być prezentowana wcześniej, ale uparłem się, żeby fotki rozkwitły zimą, kiedy na zewnątrz jest szaro, brudno, zimno i ponuro. Chciałem żeby ogrzały serca i dusze. Żeby pozwoliły nacieszyć się blaskiem światła i barwą kwiatów, z których spijają nektar. Żeby każdy mógł przy ich okazji zajrzeć w przyszłość i przeszłość, zastanowić się nad swoją drogą życia, swoimi celami i marzeniami. Nad tym, że czasem trzeba zwolnić i rozejrzeć się wokół. Te kolorowe motyle są na wyciągnięcie ręki. Ciche, prawie bezszelestne, maskujące się w otoczeniu mimo swoich barw niczym kameleony, bajeczne, tajemnicze, magiczne, eteryczne.
Motyle, które udało mi się sfotografować (aparatem Sony A57) starałem się rozpoznać i podpisać. To była ciężka i żmudna praca nie zawsze zakończona powodzeniem. Mam nadzieję, że wszystkie są podpisane prawidłowo, choć nie to jest w tej wystawie najważniejsze. Najważniejsze żeby w naszym krótkim istnieniu cieszyć się, każdym wschodem słońca, łapać dzień i żyć kolorowo, czego wszystkim serdecznie życzę.
Tę wystawę dedykuję mojej świętej pamięci kochanej Mamie Teresie, która żyła dla wszystkich wokół, a najmniej dla Siebie. Dzięki Mamie mogłem podziwiać jej rajski ogród i wszystkie żyjątka, które do tego raju zaglądały. Dzięki Mamie jestem kim jestem i jaki jestem.

Bogdan Prusisz BiP

Wyświetleń 926