Projekt „O finansach w bibliotece”


02 marca w Gminnej bibliotece rozpoczęły się spotkania w ramach projektu „O finansach w bibliotece”. W szkoleniu bierze udział 25 osób.

Tematem pierwszego spotkania było zagadnienie dotyczące racjonalności gospodarowania domowym budżetem. Rozmawialiśmy na temat budżetu, naszych wydatków, e-zakupów, wypełniliśmy kalkulator przychodów i dochodów wpisując przykładowe kwoty, wspólnie porównywaliśmy ceny towarów i wyszukiwaliśmy opinie.
Kolejne spotkanie poświęcone było bankowości internetowej. Zapoznaliśmy się z zasadami funkcjonowania e-konta, dowiedzieliśmy się, że bankowość elektroniczna gwarantuje przede wszystkim wygodę, oszczędność czasu i pieniędzy. Opłaty za czynności bankowe są zwykle niższe niż na zwykłych kontach, mniejsze są też opłaty za samo prowadzenie konta.

Przed nami jeszcze trzy moduły, na które nasi kursanci czekają z niecierpliwością.

Projekt „O finansach w bibliotece” IV edycja jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek.

Wyświetleń 898