Remonty wakacyjne w Szkole Podstawowej w Dobroniu

DSC04617Wraz z rozpoczęciem wakacji ruszyły prace remontowe w Szkole Podstawowej w Dobroniu.

Zmian będzie dużo. Już teraz Gminna Biblioteka Publiczna działa w nowym pomieszczeniu.

DSC04615

Dzięki temu osoby postronne odwiedzające bibliotekę mogą skorzystać z osobnego wejścia, nie wkraczając na teren szkoły. Pomieszczenia są odnowione, wkrótce też zagospodarowana zostanie czytelnia, a na schodach będzie zamontowany specjalny podnośnik dla osób niepełnosprawnych.

DSC04635

DSC04638

(O ofercie wakacyjnej dla najmłodszych w bibliotece przeczytasz tutaj).

Poza tym wyremontowane zostaną schody wejściowe do szkoły oraz schody na korytarzach. Jedne i drugie będą wyposażone w ułatwienia dla niepełnosprawnych, w ramach realizacji Programu „Łamanie barier”. Marzymy o szkołach godnych miana szkół XXI wieku, bezpiecznych, komfortowych i nowoczesnych, co wymaga dużych wysiłków i nakładów finansowych.  Znaczna część kosztów pokrywana jest z pozyskiwanych środków zewnętrznych. Zmiany te są jednak konieczne, dobro najmłodszych mieszkańców naszej gminy jest szczególnie ważne.

DSC04626

Metamorfozie poddana zostanie również sala gimnastyczna. Będzie nowa podłoga, odświeżone ściany oraz nowe pomieszczenia na szatnię i toalety dla uczniów.

DSC04607

W planach jest zagospodarowanie skwerku za szkołą na plac zabaw dla dzieci.

DSC04612

Mamy nadzieję, że wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego uczniowie z przyjemnością powrócą do tak urządzonej szkoły, a my będziemy mogli zaprezentować Państwu zdjęcia po przeprowadzonych remontach.

Wyświetleń 1 667