Półkolonie 2016 W DOBRONIU

zzOd 04 do 13 lipca 2016 roku w Ludowym Klubie Sportowym Iskra w Dobroniu trwa realizacja projektu  „Półkolonie o charakterze sportowym” połączone z zajęciami o tematyce prozdrowotnej. Uczestniczy w nich 25 dzieci ze szkół podstawowych z terenu gminy Dobroń. W pierwszej kolejności na wypoczynek zostały zakwalifikowane dzieci, które nie mają możliwości skorzystania z innych form wypoczynku. Projekt sfinansował Wójt Gminy Dobroń a realizują wychowawcy Agnieszka Szerffel i Maciej Więclewski.

W toku zajęć uczestnicy nie tylko szlifują formę sportową, ale chętnie biorą udział w różnych formach gier i zabaw z dużą dawką humoru, korzystają z wyjazdów na basen do Tuszyna. Poznają najbliższe okolice Dobronia i instytucje gminne. Zainteresowaniem cieszą się zajęcia artystyczne, przyrodnicze w łódzkim ZOO i archeologiczne w Muzeum Miasta Pabianic. Każdego dnia pojawia się tematyka ,,trzeźwego umysłu” poprzez stosowane różne formy przekazu, prace plastyczne, zabawy przy muzyce, naukę asertywności.  W czasie wizyty w Urzędzie Gminy w Dobroniu dzieci miały możliwość zadania pytań dotyczących funkcjonowania samorządu Panu Robertowi Jarzębakowi Wójtowi Gminy Dobroń.  O pracy urzędu gminy opowiadali także Skarbnik Gminy Pani Ilona Mudzo i Sekretarz Gminy Pan Mirosław Rżanek.  Była to ważna lekcja wychowania obywatelskiego.

Po wyczerpujących codziennych zajęciach jest także czas na chwilę odpoczynku, zimne napoje i dobry obiad.