Informacja o odbiorze odpadów

śmieci_sortownieOd 1 lipca b.r. ustawodawca nałożył na Gminy obowiązek zarządzania gospodarką odpadami. W Gminie Dobroń zorganizowano 2 przetargi, by wyłonić firmę zajmującą się odbiorem śmieci od mieszkańców. Pierwszy został unieważniony, ponieważ zgłosiła się tylko 1 firma, a proponowane przez nią ceny były zbyt wysokie.

Drugi przetarg wygrała Firma EKO-REGION, która zaproponowała bardziej korzystne ceny. W chwili obecnej opłata za wywóz odpadów wynosi 7 zł. od osoby. Wójt szuka rozwiązań, które umożliwiłyby obniżenie tej kwoty. Wpadł na pomysł zaproponowania Firmie EKO-REGION możliwości wykupienia od Gminy odpadów szklanych i plastikowych, co wpłynęłoby na obniżenie kosztów odbioru odpadów od mieszkańców. Póki co trwają jednak dopiero rozmowy i ustalenia w tej kwestii.

Ponadto, za terenem Gminnej Oczyszczalni Ścieków w Dobroniu dobiega końca budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). To jedyne miejsce, w którym ten punkt mógł powstać, ponieważ należy do Gminy. W przeciwnym wypadku gmina musiałaby kupić działkę i zatrudnić dodatkowych pracowników, co rodziłoby koszty. PSZOK będą więc obsługiwać osoby już w Gminnej Oczyszczalni Ścieków.

Sukcesem zakończyły się negocjacje wójta z EKO-REGIONEM w kwestii dostarczenia mieszkańcom pojemników na odpady. Ustawodawca nałożył na właścicieli nieruchomości wymóg zakupu takich pojemników, natomiast w naszej gminie wszyscy mieszkańcy dostaną kosze za darmo od firmy EKO-REGION. Firma cały czas dowozi mieszkańcom pojemniki, do końca miesiąca wszyscy już powinni je dostać.

Tu można pobrać harmonogram odbioru odpadów–>Harmonogram gmina Dobroń

Harmonogram można również bezpłatnie otrzymać w lokalnych sklepach spożywczych oraz w Urzędzie Gminy.

Wyświetleń 2 087