Poezją w Boże Narodzenie


ll„Poezją w Boże Narodzenie” to spotkanie, wyjście naprzeciw najpiękniejszym ze Świąt.

„Teatr sPokoLeń” w ostatniej odsłonie mówił o tym, że i z diabła można zrobić dobrego człowieka, a teraz przyszła kolej na Niebo, boskość  i Narodzenie Miłości. 

Poezja jest niczym płatek śniegu tak upragnionego w tych latach, jest niczym balsam dla duszy…..

Skłania do zadawania sobie mądrych pytań i szukania na nie rozsądnych odpowiedzi… Poezja jest niczym muzyka, jest kwintesencją przemyśleń człowieka. Dlatego spotkanie 18 grudnia było niezwykłym przeżyciem i dla aktorów ale i widzów…. Polały się łezki ukradkiem tu i ówdzie….. bo to takie święta pełne uczucia i wrażliwości.

15 aktorów: każdy wchodził na scenę i wnosił coś niepowtarzalnego: piękną, polską poezję widzianą swoim sercem. Magia była wręcz namacalna, ale też i dzięki wspaniałej publiczności jaka była tego wieczoru.

Po raz pierwszy wystąpiła z Teatrem sPokoLeń Emilia Krakowska – Stanisławska, która zasiliła zespół w tym roku, a wśród wierszy przedstawianych usłyszeć można było urokliwe fraszki dobronianki – Aliny Wosik. Piękną oprawę  wokalną przygotowała Patrycja Celeban i Maria Maślanka. Dwie recenzje na zakończenie zapadły w pamięci: uśmiech Księdza Proboszcza Sławomira Klicha, wraz z propozycją przeniesienia „Poezją w Boże Narodzenie” do dobrońskiego kościoła, aby większa część mieszkańców mogła obejrzeć ostatnie wykonanie Teatru sPokoLeń. Termin ustalono expressowo: 1 styczeń 2017 rok.

Druga recenzja: „telewizja krajowa śmiało by mogła przenieść ten wieczór i wyemitować go na głównych kanałach TVP”.  W kościele zobaczymy znów Poezję 1 stycznia 2017 o godz. 15.30,  a z telewizją trochę trzeba zaczekać… Ale od czego jest praca i marzenia? 😉

Po zakończeniu części artystycznej zespół zaprosił na pyszne, samodzielnie wykonane wypieki.

Teresa Dzielska

Wyświetleń 1 096