Dofinansowanie dla gminy Dobroń

ggOkres przedświąteczny, a szczególnie ostatni jego dzień – 23 grudnia – w Urzędzie Gminy był bardzo pracowity. Niejednokrotnie informowaliśmy o postępach związanych z przygotowaniem wniosków o dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Informacja o jego otrzymaniu dotarła do nas 25 listopada, a w miniony przedświąteczny piątek miało miejsce oficjalne podpisanie umów o dofinansowania dwóch projektów gminy Dobroń:

1. Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Dobroń
  2. Budowa przedszkola i sali gimnastycznej w systemie budownictwa o znacznie podwyższonych parametrach energetycznych

Przypominamy, iż w ramach pierwszego projektu zostanie wyremontowane 12 budynków użyteczności publicznej – budynki szkół, Gminnego Ośrodka Zdrowia wraz z częścią przedszkolną, a także budynek Urzędu Gminy – oraz komunalnych, na terenie Dobronia, Markówki i Mogilna Dużego. Łączny koszt tego zadania wynosi prawie 19,5 mln zł, z czego prawie 10 mln stanowi dofinansowanie.

Drugi projekt obejmuje budowę budynku pasywnego na terenie miejscowości Chechło Drugie, w którym mieściło się będzie dwuoddziałowe przedszkole oraz sala gimnastyczna, w ramach której zostało zaprojektowane boisko wielofunkcyjne o wymiarach boiska do piłki siatkowej i cztery sale zaplecza przeznaczone kolejno na próby taneczne, ćwiczenia korekcyjne, aerobik i edukację sportową. Tutaj koszt sięga niemal 10 mln zł, a dofinansowanie – 6 mln.

O piątkowym wydarzeniu można przeczytać również:

lodzkie.pl
epainfo.pl
pabiaNICE.tv – wraz z materiałem filmowym