Dzień Babci i Dziadka z Policją

kkZ okazji minionego Dnia Babci i Dziadka w poniedziałek, 23 stycznia, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach wraz z Panem wójtem Robertem Jarzębakiem, rowerzystom i pieszym na terenie gminy Dobroń wręczali kamizelki odblaskowe ufundowane przez gminę.

Akcja policji zakończyła się wizytą w przedszkolu publicznym w Dobroniu, gdzie dzieci również otrzymały elementy odblaskowe, zamiast kamizelek jednak – misie, dzięki którym będą bardziej widoczne i bezpieczne na drodze.

Policja przypomina: Każdy pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy. Przypominamy: od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Co prawda przepisy ruchu drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych w obszarze zabudowanym, jednakże w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.