Dotacje celowe dla sołectw

ll

Województwo Łódzkie przeznaczyło 900 000 zł na pomoc finansową jednostkom samorządu terytorialnego województwa łódzkiego w formie dotacji celowej, przeznaczonej na dofinansowanie zadań własnych gminy w zakresie realizacji małych projektów lokalnych realizowanych na terenach wiejskich. 17 marca zostały złożone  wnioski za realizację dwóch projektów Gminy Dobroń:

1. Budowa placu zabaw połączona z organizacją pikniku rodzinnego w miejscowości Markówka.
  2. Zakup materiałów do budowy i montażu altany wraz z wyposażeniem oraz grilla w miejscowości Róża.

Przypominamy, że w ubiegłym roku Gmina Dobroń otrzymała 5000 zł na na realizację projektu pod nazwą „Zakup wyposażenia boiska sportowego połączony z organizacją festynu rodzinnego”. Projekt ten obejmował zakup bramek do gry w piłkę nożną oraz zestawu do koszykówki. W ramach pracy własnej mającej na celu integrację lokalnej społeczności zostały wykonane ławki, a 29 października, zorganizowany piknik rodzinny.

Więcej o realizacji projektu w Baryczy można przeczytać tutaj i tutaj.