Łamiemy bariery

Na wniosek Wójta Gminie Dobroń została przyznana na rok 2013 kwota 94.164 zł ze środków części oświatowej subwencji ogólnej. Kwota ta będzie przeznaczona na dofinansowanie remontów bieżących mających na celu likwidację barier architektonicznych w odniesieniu do uczniów niepełnosprawnych. W związku z powyższym część oświatowa subwencji ogólnej dla Gminy Dobroń na rok 2013, po uwzględnieniu środków z podziału rezerwy tej części subwencji wynosi 5 322,682 zł.

Dzięki zgromadzonym środkom finansowym możliwe było uruchomienie prac remontowych, które ułatwią poruszanie się niepełnosprawnym uczniom.

DSC04617

Schody prowadzące do Szkoły Podstawowej w Dobroniu zostaną wyremontowane i wyposażone w podjazd dla osób niepełnosprawnych, podobnie jak schody na szkolnych korytarzach.

DSC04626

Przy wejściu do Gminnej Biblioteki Publicznej będzie zamontowany podnośnik.

DSC04615

Mamy nadzieję, iż niebawem będziemy mogli zaprezentować Państwu efekty w/w prac.

Wyświetleń 1 319