Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu w Mogilnie


Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Pabianicach w ramach Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu zainscenizowali akcję ratowniczą przy Szkole Podstawowej w Mogilnie Dużym.

Nagranie pokazuje wypadek z udziałem dziecka i kierowcy samochodu. Chłopiec, próbując przejść na drugą stronę w nieoznakowanym miejscu w pobliży szkoły, zostaje uderzony przez samochód osobowy jadący z nadmierną prędkością. Kierowca zauważa go w ostatnim momencie, po czym próbując go ominąć – uderza w słup. Na miejsce zostają wezwane służby ratunkowe, które wyciągają mężczyznę z zakleszczonego samochodu. Następnie pracownicy pogotowia przenoszą poszkodowanego do karetki.

Przy realizacji spotu uczniom z Mechanika pomagały służby:

  • OSP Chechło
  • OSR Pabianice
  • KPP Pabianice
  • PSP Pabianice

Celem akcji jest pozyskanie funduszy i poprawa widoczności przystanków jak i dzieci idących do szkoły, aby nie były one zagrożone podczas przechodzenia na drugą stronę. Uczniowie chcą stworzyć bezpieczne dla nich, jak i dla kierowców oraz widoczne przejście dla pieszych. Film obrazuje jak może skończyć się nieuwaga kierowców i brak wykrywania zagrożenia przez dzieci jak i dorosłych. Pokazuje również jak dużo pracy i wysiłku muszą włożyć strażacy aby uratować ludzkie życie.

Wyświetleń 911