XXVIII Święto Gminy Dobroń i III Festiwal Folkloru

17 czerwca br. w Parku Gminnym w Dobroniu odbędą się uroczyste obchody XXVIII Święta Gminy Dobroń. Jak co roku w dzień poprzedzający – 16 czerwca – a następnie 17 czerwca od godz. 10 – na boisku Zespołu Szkół w Dobroniu będą miały miejsce kolejno eliminacje do turnieju piłki siatkowej, a następnie finał.

Święto Gminy Dobroń tradycyjnie rozpoczną występy dzieci z Przedszkola i Szkół Podstawowych, następnie odbędą się koncerty zespołu wokalnego Volare, chóru Lutnia, występ zespołu Fresh Move i Kabom. O godz 17 będzie miało miejsce oficjalne otwarcie festynu, a następnie koncerty tegorocznych artystów – zespołu Cygańskie Gitary, grającego przeboje muzyki romańskiej, Masters z taneczną muzyką disco polo oraz Manchester, grający typową muzykę brit pop z domieszką rocka.

18 czerwca przemarszem z restauracji Siemieńcowa do Parku Gminnego w Dobroniu rozpocznie się III Festiwal Folkloru. Wśród występujących w tym roku zobaczymy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Buczkowiacy”, Zespół Pieśni i Tańca „Bychlewianka”, Zespół Pieśni i Tańca „Rajka”, Akademicki Zespół Pieśni i Tańca UŁ „Kujon” oraz, jako gospodarzy, Zespół Pieśni i Tańca „Dobroń”.

Festiwal zakończy, jak w ubiegłym roku, konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański. Szczegóły tutaj.

Imprezę poprowadzi Pani Teresa Dzielska – prowadząca lokalny Teatr sPokoLeń działający pod Dobrońskim Centrum Kultury. (zobacz najbliższe przedstawienia)

Poniżej przedstawiamy szczegółowy program.

XXVIII Święto Gminy Dobroń – 17.06.2017 r.

ZS w Dobroniu  ul. Witosa 1a

16.06.2017 r.
Godz. 17.00 – Rozpoczęcie turnieju (eliminacje) piłki siatkowej z udziałem drużyn: LKS „LUKS” Dobroń, OSP Dobroń, Szynkielew Stowarzyszenie, Przyjaciele Siatkówki Dobroń

17.06.2017 r.
Godz. 10.00 – Dokończenie turnieju (finał) piłki siatkowej – Hala Sportowa

Stadion Gminny w Dobroniu, ul. Sportowa 19

17.06.2017 r.
Godz. 09.30 – 12.00 – Turniej młodzików o Puchar Wójta Gminy Dobroń z udziałem klubów: Start Łódź, Iskra Dobroń, Grabia Łask, GLKS Dłutów.

Park Gminny w Dobroniu 17.06.2017r.

Godz. 15.00 – Występ dzieci z Przedszkola w Dobroniu i Filii z Mogilna Dużego
Godz. 15.30 – Występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mogilnie Dużym
Godz. 15.40 – Zespół wokalny VOLARE
Godz. 15.55 – Występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Chechle
Godz. 16.10 – Występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dobroniu
Godz. 16.20 – Chór LUTNIA
Godz. 16.40 – Zespół FRESH MOVE i KABOOM

Godz. 17.00 – OTWARCIE FESTYNU – (wręczanie nagród)

Godz. 17.30 – Koncert Orkiestry Dętej z Dobronia
Godz. 18.00 – Koncert Zespołu „Cygańskie Gitary”
Godz. 20.00 – Koncert Zespołu „Masters”
Godz. 21.15 – Koncert Zespołu „Manchester”
Godz. 22.30 – Pokaz sztucznych ogni

Festiwal Folkloru, 18.06.2017 r.

Godz. 15.15 – Zbiórka Zespołów przy restauracji Siemieńcowa, ul. Sienkiewicza 1a w Dobroniu
Godz. 15.30 – Przemarsz Zespołów do Parku Gminnego w Dobroniu

Godz. 16.00 – 20.00 – Występy

Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Buczkowiacy”