Święto Gminy Dobroń 2017


kk

17 czerwca w Parku Gminnym odbyły się obchody XXVIII Święta Gminy Dobroń. Tegoroczna impreza przyciągnęła fanów różnych gatunków muzycznych – od muzyki romańskiej, przez disco polo, do tej określanej mianem brit pop z domieszką rocka.

Ale zanim występy zespołów – na scenie zaprezentowały się kolejno: przedszkolaki z Przedszkola w Dobroniu i Filii z Mogilna Dużego, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mogilnie Dużym, Chechle i Dobroniu. Mogliśmy posłuchać muzyki zespołu VOLARE, chóru Lutnia, a także obejrzeć popisy taneczne zespołów Fresh Move i Kaboom.

Oficjalne rozpoczęcie festynu nastąpiło o godz. 17:00, gdzie Wójt Gminy Pan Robert Jarzębak powitał przybyłych gości, rozdano dyplomy i podziękowania, m.in. za udział w turniejach piłkarskich z dn. 16 i 17 czerwca, a następnie życzono udanej zabawy.

Oficjalną część obchodów rozpoczął koncert Orkiestry Dętej z Dobronia, następnie wystąpił zespół Cygańskie Gitary, grający znane i lubiane przeboje muzyki romańskiej: Don Wasyla, Wasyla Juniora, Dzianych, a także innych wykonawców z Festiwalu Romów w Ciechocinku i Glinojecku. Przed następnym koncertem gościom zaprezentowano kilkuminutowy pokaz capoeiry, w którym wziął udział Wójt Gminy. Następnie słuchaliśmy takich przebojów jak „Żono moja” czy „Serce do koperty” w wykonaniu zespołu Masters, a na zakończenie koncertów wystąpił zespół Manchester, z takimi hitami jak „Lawendowy” czy „Lubię Twoje włosy”.

Obchody Święta zakończono pokazem sztucznych ogni.

Wyświetleń 973