Rozpracuj to z biblioteką

ROZPRACUJ_TO_logo_www_tloGminna Biblioteka Publiczna w Dobroniu bierze udział w projekcie Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności, którego organizatorem jest Fundacja Rozwoju  Społeczeństwa Informacyjnego.

Projekt realizowany jest we współpracy z Fundacją Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej oraz wojewódzkimi bibliotekami publicznymi z Kielc i Łodzi.W projekcie bierze udział około 30 bibliotek  gminnych wraz z filiami.

W ramach projektu bibliotekarze otrzymali profesjonalne wsparcie szkoleniowe i narzędziowe w zakresie pomocy mieszkańcom pozostającym bez pracy  lub chcących ją zmienić.

Dzięki programowi biblioteka główna i jej filia wzbogaciła się o nowoczesny sprzęt komputerowy.

Otrzymała 4 komputery wraz z oprogramowaniem, urządzenia wielofunkcyjne, projektor wraz z ekranem oraz aparaty fotograficzne.

Zapraszamy  mieszkańców Gminy Dobroń zwłaszcza bezrobotnych do  odwiedzenia biblioteki i skorzystania  z nowego sprzętu komputerowego.

W bibliotece dowiesz się:

• co w życiu zawodowym, oprócz zarobków, daje satysfakcję?
  • kto do jakiej pracy ma predyspozycje?
  • gdzie szukać informacji o profilach pracowników?

Bibliotekarze pokażą bezrobotnym, na których stronach internetowych mogą zapoznać się z ofertami pracy  pomogą w przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych, ale także  umożliwią im samoocenę potencjału zawodowego dzięki specjalnemu narzędziu internetowemu przygotowanemu w ramach projektu.

Wyświetleń 1 273