Sukces drużyny OSP w Chechle

Zwycięzka Drużyna OSP w Chechle z pucharem za I miejsce na Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych OSP w Pabianicach, 28.09.2013 r.Z dumą informujemy,  że drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej w Chechle zwyciężyła w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych OSP , które odbyły się 28 września b.r. w Pabianicach.

Nasi druhowie poza pucharem i dyplomem mogą od niedawna pochwalić się także nowym, profesjonalnym sprzętem ratowniczym.

Zestaw Narzędzi Hydraulicznych na wyposażeniu samochodu ratowniczo-gaśniczego „Scania P-360” OSP w Chechle.

Ciężki zestaw narzędzi hydraulicznych

Od niespełna miesiąca na wyposażeniu ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego „Scania P-360” OSP w Chechle znajduje się zestaw ciężkich narzędzi hydraulicznych. W skład zestawu wchodzą ciężkie nożyce hydrauliczne i nożyco-rozpierak, oraz dodatkowo dwustronny kolumnowy rozpierak hydrauliczny,  zasilane pompą hydrauliczną wysokiego ciśnienia, napędzaną silnikiem spalinowym uruchamianym elektrycznie lub ręcznie. Niezbędnym elementem zestawu są umieszczone na stosownym, podwójnym zwijadle, wysokociśnieniowe węże hydrauliczne, do zasilania nożyc, czy rozpieraka hydraulicznego. Całość umieszczona w ażurowej obudowie, umożliwiającej łatwy transport urządzenia na miejsce pracy. W zestawie znajduje się szereg „drobiazgów”, jak np. łańcuchy, umożliwiające wszechstronne wykorzystanie narzędzi hydraulicznych  w ratownictwie drogowym, czy technicznym, do uwalniania zakleszczonych w trudnych miejscach ofiar wypadków drogowych, czy katastrof technicznych. Zarówno nożyce hydrauliczne, jak i nożyco-rozpierak zdolne są do rozwijania ogromnych sił nacisku, z łatwością przecinają np. słupki karoserii samochodowych.

Zakupu zestawu ciężkich narzędzi hydraulicznych dokonano, korzystając z dofinansowania:

1. Dotacji Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, poprzez Komendę Powiatową PSP w Pabianicach w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego,
  2. Dotacji Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP – Zarząd Główny w Warszawie poprzez Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Łodzi,
  3. Dotacji Urzędu Gminy w Dobroniu,
  4. Środków finansowych od sponsorów wspierających działalność OSP w Chechle.

Łączny koszt zakupu zestawu ciężkich narzędzi hydraulicznych wyniósł nieco ponad  80 000 zł.

Scania OSP w Chechle z ciężkim zestawem narzędzi hydrulicznych Lucas.

Zarząd OSP w Chechle składa serdeczne podziękowania instytucjom, sponsorom, za umożliwienie nabycia sprzętu, nazywanego często „nożycami życia”, bowiem umożliwia on podejmowanie skutecznych akcji w każdych warunkach spotykanych podczas wypadków drogowych, czy katastrof.

Wyświetleń 2 629