O remontach w Szkole Podstawowej w Dobroniu

DSC05600W sierpniu bieżącego roku na wniosek Wójta Mister Edukacji przyznał Gminie Dobroń kwotę 94.164 zł ze środków części oświatowej subwencji ogólnej. Pieniądze  te przeznaczono na dostosowanie budynku Szkoły Podstawowej do potrzeb uczniów niepełnosprawnych. W ramach Projektu „Łamiemy bariery” remontowane są schody wejściowe, korytarz oraz wejście do Gminnej Biblioteki. Ponadto remontowana jest sala gimnastyczna.

DSC05601

Uruchomienie tego typu prac nie jest łatwe. Po otrzymaniu dofinansowania konieczne jest przestrzeganie niezbędnych, odgórnych procedur formalnych, takich jak np. ogłoszenie przetargu na wykonawcę robót i wyłonienie odpowiedniego kandydata. Z tego powodu zakończenie remontu nie było możliwe podczas wakacji tym bardziej, że dofinansowanie nasza gmina otrzymała dopiero w sierpniu. Jednak już na początku września umowa z wykonawcą- Firmą Bajpax została podpisana. Prosimy wszystkich o cierpliwość.

DSC05604

Zakończenie I etapu prac planowane jest na 14 października, a II etapu (montaż dźwigu) na 30 listopada b.r. Mamy nadzieję, że efekt końcowy przypadnie uczniom, nauczycielom i rodzicom do gustu.

Wyświetleń 1 633