Szkoła u progu zmian


kk

4 września 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Wajsówny w Chechle Drugim to nie tylko oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018, ale również początek zmian zachodzących w placówce oraz jej najbliższym otoczeniu.

Zebrani na godz. 10:00 uczniowie i rodzice, w towarzystwie grona pedagogicznego i przedstawicieli władz gminnych byli świadkami podpisania umowy na roboty budowlane dla projektu pn.: „Budowa przedszkola i sali gimnastycznej w systemie budownictwa o znacznie podwyższonych parametrach energetycznych”. Projekt ten obejmuje budowę budynku pasywnego na terenie miejscowości Chechło Drugie, w którym mieściło się będzie dwuoddziałowe przedszkole oraz sala gimnastyczna, w ramach której zostało zaprojektowane boisko wielofunkcyjne o wymiarach boiska do piłki siatkowej i cztery sale zaplecza przeznaczone kolejno na próby taneczne, ćwiczenia korekcyjne, aerobik i edukację sportową. Koszt projektu sięga niemal 10 mln zł, a dofinansowanie, stanowiące 82 % kosztów kwalifikowalnych – 6 mln.

18 sierpnia br. informowaliśmy o zawarciu umowy na termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej znajdującego się przy ul. Lipowej 1. (przejdź do wpisu) Prace budowlane na obu obiektach przeprowadzi Polska Spółka Energetyczna Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi, która już w ubiegłym tygodniu rozpoczęła prace przygotowawcze.

Planowany termin rozpoczęcia robót budowlanych to wrzesień 2017, koniec prac – do końca października 2018 roku.

Informacje dotyczące postępu realizacji projektu można śledzić na bieżąco w zakładce „Budynek pasywny”, dostępnej po lewo. (kliknij, aby przejść do zakładki)

Wyświetleń 978