Sukces Zespołu Pieśni i Tańca DOBROŃ


kk

 II miejsce na międzynarodowym Festiwalu w Niemczech!

W dniach 7 – 10 września Zespół Pieśni i Tańca DOBROŃ gościł w Niemczech, w miejscowości Bösel, na organizowanym już po raz 55 Festiwalu  Euro Bösel Internationale Musiktage. Jest to cykliczne,  wielkie wydarzenie artystyczne z udziałem orkiestr dętych, grup tanecznych i folklorystycznych oraz zespołów muzycznych z całej Europy. Niech o rozmachu imprezy świadczy fakt, że wzięło w niej udział kilkadziesiąt grup reprezentujących różne kraje europejskie, a rywalizacja odbywała się w aż 7 kategoriach. W uroczystym przemarszu, kolorowej, roztańczonej i rozśpiewanej paradzie wzięło udział… ponad 1000 wykonawców! Natomiast całość obserwowała wspaniała, kilkutysięczna publiczność i oczywiście jury.

Program krótkiego pobytu w Niemczech był bardzo napięty, w planie były  koncerty, występ konkursowy i udział w paradzie. Cieszymy się, że mieliśmy możliwość i jednocześnie ogromny zaszczyt reprezentowania naszego kraju oraz gminy na tak dużym i ważnym międzynarodowym wydarzeniu. Ufamy, że dobrze spełniliśmy tą rolę, ponieważ (choć nie było to dla nas obowiązkowe) zdecydowaliśmy się wystartować w oficjalnym, punktowanym konkursie w najbardziej licznej kategorii, klasie widowisk / pokazów tanecznych. Po zakończeniu obrad jury otrzymaliśmy informację, że zajęliśmy w naszej kategorii drugie miejsce! Jest to dla nas wielka radość , pokazuje, że nasz wkład w reaktywację Zespołu, nabór, pracę na próbach, opracowywanie i przygotowanie programu,  przynoszą już bardzo wymierne efekty. Takiego sukcesu nie mieliśmy od wielu, wielu lat!

Co więcej – nasza obecność i aktywność w czasie Festiwalu  zaowocowały propozycją udziału
w przyszłorocznym, 56 święcie muzyki w Bösel, skierowaną zarówno do nas jak i naszej orkiestry dętej! Wiemy, że warto ciężko pracować po to, żeby wziąć udział w tak wielkiej imprezie.

Jest to też świetna okazja, żeby zaprosić wszystkich chętnych – zarówno Zespół Pieśni i Tańca jak i orkiestra prowadzą nabór nowych członków, rozwijamy się i serdecznie zapraszamy! Zapisy w DCK w Dobroniu, próby Zespołu odbywają się w piątki o godzinie 18.00, próby orkiestry we środy, również o godzinie 18.00.

Przyjdź sam lub ze znajomymi, zobacz, zdecyduj i bądź z nami za rok w Bösel i nie tylko!

Martyna Rzepkowska

kk

kk

Wyświetleń 872