III miejsce dla Złodziei Teatru sPokoLeń


kk

W miniony weekend, 6-8 października, w Łódzkim Domu Kultury odbył się 30. Łódzki Przegląd Teatrów Amatorskich. Znany Państwu z dobrońskiej sceny Teatr sPokoLeń, działający przy Dobrońskim Centrum Kultury, zaprezentował sztukę Dario Fo pt.: „Nie wszyscy złodzieje przychodzą kraść”, zajmując za jej realizację zaszczytne, III miejsce w Przeglądzie.

Tegoroczny Łódzki Przegląd Teatrów Amatorskich obejmował prezentację 15. grup z terenu województwa łódzkiego – Łodzi (4), Bełchatowa (3), Tomaszowa Mazowieckiego (2), Ożarowa, Rawy Mazowieckiej, Ksawerowa, Piotrkowa Trybunalskiego i Dobronia. Po piątkowej inauguracji i występach miało miejsce omówienie spektakli z jurorami i publicznością, co wpisało się w stały punkt każdego dnia Przeglądu; sobota i niedziela rozpoczęła się warsztatami dla uczestników, prowadzonymi przez Tomasza Radowicza – dyrektora artystycznego i prezesa Stowarzyszenia Teatralnego CHOREA (Łódź) oraz Katarzynę Pawłowską – aktorkę i współtwórczynię Teatru Porywacze Ciał w Poznaniu.

Teatr sPokoLeń zadebiutował w 2016 roku w komedii „Zapomniany Diabeł”, bawiąc publiczność z Dobronia i okolic. Po wielu miesiącach przygotowań grupa powróciła na scenę w czerwcu, przedstawiając sztukę „Nie wszyscy złodzieje przychodzą kraść”. Niezależnie od miejsca, w jakim grają – czy jest to sala klubu sportowego czy zimna, stara stolarnia – każdorazowo przyciągają tłumy, wśród których są zarówno mieszkańcy Dobronia, Pabianic, Łodzi… jak i nawet Częstochowy czy Warszawy.

W przedstawieniu „Nie wszyscy złodzieje przychodzą kraść” udział wzięli: Joanna Słabiak-Szela, Maria Maślanka, Emilia Krakowska Stanisławska, Krzysztof Celeban, Szymon Olech, Przemysław Roszak, Bronisław Słabiak. Autorką kostiumów i scenografii jest Sylwia Celeban, światłem i dźwiękiem zajął się Piotr Szela. Sztukę wyreżyserowała Teresa Dzielska.

Na koniec bieżącego roku zaplanowano premierę kolejnego przedstawienia – „Moralności Pani Dulskiej”.

kk

źródło zdjęć: facebook ŁóPTA Ot ŁDK 
Wyświetleń 821