Ks. Kanonik Andrzej Chmielewski Honorowym Obywatelem Gminy Dobroń

IMG_9202 Wczoraj, tj. 6 października odbyła się uroczystość nadania Honorowego Obywatelstwa Gminy Dobroń Księdzu Kanonikowi Andrzejowi Chmielewskiemu. Do parafii p.w. św. Wojciecha w Dobroniu już od godziny 17:00 tłumnie przybywali goście. Poczty sztandarowe zebrały się przed Gminnym Ośrodkiem Kultury, by przygotować się na przyjazd najważniejszego z nich. Ukochany przez mieszkańców Duchowny przybył konną dorożką w towarzystwie Biskupa Adama Lepy i obecnego Proboszcza Księdza Sławomira Klicha. Po raz ostatni wybrał się na przejażdżkę po tak dobrze Mu znanym terenie naszej gminy, a jesienny, ciepły wiatr nadawał bajkowego klimatu uroczystości.

IMG_8956

Msza,  której przewodniczył Biskup Adam Lepa rozpoczęła się kilka minut po godzinie 18:00. Każdy chciał choć symbolicznie okazać wdzięczność Księdzu, który przez 9 lat służył naszej społeczności jako proboszcz, ale jak mówią mieszkańcy- przede wszystkim jako przewodnik, przyjaciel.

Wójt Gminy Dobroń podarował Księdzu pamiątkowy album ze zdjęciami i oficjalnie ogłosił go Honorowym Obywatelem Gminy Dobroń wywołując tym samym burzę oklasków i lawinę wzruszeń.

IMG_9162

Sam Ksiądz Andrzej przyznał, że choć obawiał się wymagającego charakteru mieszkańców Dobronia przybywając tu przed laty, to szybko przekonał się, że wymagają oni tak samo od innych, jak i od siebie. Przyznany mu tytuł przyjął z lekkim onieśmieleniem, ale i dumą. Ten wieczór był dla niego szczególnie ważny, ponieważ wśród zgromadzonych gości tym najbardziej wyjątkowym była jego Mama.

IMG_9217

Spontanicznie zeskoczył z ołtarza, chwycił bukiet kwiatów i wręczył go jej budząc wzruszenie i zachwyt. Ten gest, jak i wiele innych mieszkańcy Gminy Dobroń będą z pewnością pamiętać bardzo długo. Jeszcze raz dziękujemy Księdzu Kanonikowi Andrzejowi, „jednemu z nas” za przyjaźń, oddanie, zrozumienie i modlitwę.

IMG_9241

Zapraszamy do oglądania materiału video nagranego przez TVP Łódź–> KLIKNIJ