Podsumowanie akcji „Sprzątanie świata”

kk

Stało się już tradycją, że jesienią uczniowie szkół z terenu gminy Dobroń przyłączają się do ogólnoświatowej akcji „Sprzątanie świata”. W tym roku w akcji wzięły udział wszystkie trzy szkoły podstawowe. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Chechle Drugim pod opieką nauczycieli sprzątały okolicę w piątek 29 września. Szkoły w Mogilnie Dużym i Dobroniu zorganizowały w tym roku wspólne sprzątanie dzieci z rodzicami. Uczniowie z Mogilna całymi rodzinami wyruszyli na sprzątanie miejscowości, w których mieszkają, w sobotę 30 września. Sprzątano Ldzań i Orpelów, a po ciężkiej pracy na uczestników czekały ogniska przygotowane przez sołtysów, p. A. Jatczak i p. R. Grzelaka.

W kolejną sobotę, 7 października, od rana za sprzątanie wzięli się rodzice z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Dobroniu. W tym dniu również na sprzątających czekało ognisko, był czas na odpoczynek, wspólne rozmowy i dobrą zabawę. Podczas akcji zebrano w sumie ponad 10 m³ najróżniejszych odpadów. To wciąż dużo, ale wszyscy zgodnie zauważyli, że z roku na rok śmieci jest coraz mniej. Urząd Gminy, jak zawsze, sfinansował całą akcję i zorganizował odbiór zebranych odpadów. Cieszymy się, że w tym roku w „Sprzątanie świata” zaangażowało się tak wiele osób. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, w szczególności p. J. Urbańskiej, dzieciom, rodzicom i opiekunom oraz wszystkim osobom, które poświęciły swój czas na pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu akcji.