Laureatki konkursu „Granatowa historia zbrodni katyńskiej”


„Granatowa historia zbrodni katyńskiej” to konkurs historyczny, organizowany przez stowarzyszenie „Rodzina policyjna 1939 r.” we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi, dotyczący tematyki zbrodni katyńskiej w aspekcie funkcjonariuszy policji II RP z województwa łódzkiego. Laureatką pierwszego miejsca w kategorii kartki pocztowej ze znaczkiem i okolicznościowym stemplem przedstawiającym ofiary policyjne jest Julia Amoruso, uczennica trzeciej klasy gimnazjum w Zespole Szkół w Dobroniu. Trzecie miejsce w tej samej kategorii zajęła Kinga Wójcik, również uczennica ZS w Dobroniu.

Prace przedstawiały wizerunki pochodzących z Dobronia trzech ofiar – Roberta Żychowskiego, Zygmunta Królika i Ignacego Bartuzela.

20 października w Komendzie Powiatowej Policji w Pabianicach nadkom. Mariusz Siejka, Zastępca Komendanta Policji,  Irena Grenda członek Zarządu Powiatu Pabianickiego, Robert Jarzębak Wójt Gminy Dobroń i  Agnieszka Dolewa dyrektor szkoły w Dobroniu gratulowali uczennicom i składali  podziękowania.

Wyświetleń 1 011