Jesienne śpiewogranie

kk

26 października w Publicznym Przedszkolu w Dobroniu odbył się I przegląd twórczości muzycznej „Jesienne śpiewogranie”. Gospodarze zaprosili na występy przedszkolaków z oddziału filialnego w Mogilnie Dużym, z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Dobroniu, a także z przedszkola w Ksawerowie i Tuszynie. Przybyłych gości powitała pani dyrektor i przekazała głos organizatorom imprezy, czyli pani Anecie Dąbrowie i pani Joannie Haburze. Przegląd rozpoczęła recytacja wiersza o jesieni w wykonaniu dzieci z placówki gospodarzy przy dźwiękach „Jesieni” Vivaldiego. Następnie na scenę wkroczyła Pani Jesień, która usłyszawszy o tak ważnym wydarzeniu przybyła obejrzeć występy przedszkolaków. Dzieci ubrane w jesienne stroje zaprezentowały przygotowane wcześniej piosenki i układy taneczne.  Wszystkie prezentacje zachwyciły widownię i nagrodzone zostały gromkimi brawami. Przegląd zwieńczony został wspólnym jesiennym pląsem. Pani Jesień wręczyła gościom upominki i podziękowała za uroczyste, muzyczne uczczenie obecnej pory roku. Po przeglądzie dzieci udały się na słodki poczęstunek, po którym odwiedziły poszczególne sale przedszkolne, by tam pobawić się z gospodarzami imprezy.