Wręczenie medali „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”

dd

2 grudnia 2017 roku w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobroniu odbyła się uroczystość wręczenia medali „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” parom, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Podczas ceremonii Wójt Gminy Dobroń Pan Robert Jarzębak wręczył 16 parom małżeńskim medale.

Dostojnymi Jubilatami byli:

Państwo Danuta i Czesław Wojtczakowie świętujący 63 rocznicę ślubu

53 rocznicę obchodzili:

• Państwo Jadwiga i Jerzy Misiakowie
  • Państwo Zenona i Zdzisław Magier
  • Państwo Danuta i Bolesław Ogłozowie
  • Państwo Wacława i Jerzy Ludwisiakowie
  • Państwo Jadwiga i Marian Kluchowie
  • Państwo Marianna i Zygmunt Sochowie
  • Państwo Aleksandra i Tadeusz Wojtczakowie

52 rocznicę ślubu uczcili:

• Państwo Leokadia i Jerzy Błaszczykowie
  • Państwo Krystyna i Cezary Bondyra
  • Państwo Stefania i Eugeniusz Sochowie
  • Państwo Henryka i Marian Jurkowie

51 rocznicę ślubu obchodzili

• Państwo Janina i Zdzisław Misiakowie
  • Państwo Janina i Franciszek Kieruzelowie,
  • Państwo Barbara i Stanisław Miniasowie

Oraz w 50 rocznicę ślubu

• Państwo Kryspina i Wiesław Szafrańscy

W uroczystości mieli również wziąć udział Państwo Irena i Wojciech Jóźwiakowie, którzy obchodzili w tym roku 50 rocznicę zawarcia małżeństwa, niestety Pan Wojciech jej nie doczekał.

Podczas uroczystości Szanownym Jubilatom w imieniu Prezydenta RP medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” wręczył Wójt Gminy Dobroń Pan Robert Jarzębak, a okolicznościowe kosze Przewodniczący Rady Gminy w Dobroniu Pan Janusz Szerffel. Były też życzenia, listy gratulacyjne, kwiaty, pamiątkowe zdjęcia oraz podziękowania dla organizatorów. Przy symbolicznej lampce szampana oraz tortach i innych słodkościach Jubilaci i ich rodziny wspominali minione lata. Była też muzyka, śpiewy i tańce. W miłej i rodzinnej atmosferze dostojni małżonkowie uczcili 50 i więcej lat wspólnego małżeńskiego życia. Ten piękny dzień na długo pozostanie w pamięci uczestników uroczystości. Jubilatom życzymy dalszych szczęśliwych lat, pełnych zdrowia, miłości i spokoju.