Gwiazdki blask

kk

W minioną niedzielę, 14 stycznia, w kościele parafialnym pw. św. Wojciecha w Dobroniu zorganizowano Koncert Kolęd i Pastorałek „Gwiazdki blask” z udziałem Janusza Tylmana (fortepian), Tadeusza Melona (skrzypce), Mirosława Romejko (saksofon) i Joanny Stefańskiej-Matraszek (sopran). Dopełnieniem bożonarodzeniowych kompozycji, w aranżacji Janusza Tylmana, było słowo czytane przez Barbarę Bursztynowicz – wiersze ks. Jana Twardowskiego i Jacka Bursztynowicza. Podczas koncertu zaprezentowane zostały zarówno współczesne pastorałki, jak i wszystkim znane kolędy jak „Przybieżeli do Betlejem” czy „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

Koncert stanowił również okazję do złożenia, wciąż aktualnych, życzeń noworocznych, gdzie wójt gminy – Pan Robert Jarzębak – życzył mieszkańcom i gościom radości z każdej chwili i czasu spędzonego w gronie najbliższych.

Zebrana w kościele publiczność nagrodziła artystów gromkimi brawami.