Otwarte Mistrzostwa Pabianic na symulatorze WRC Racing – zmiana terminu


kk

Zespół Szkół nr 1 im. Jana Kilińskiego  w Pabianicach organizuje pierwsze w naszym regionie Otwarte Mistrzostwa Pabianic na symulatorze WRC Racing.

Zapisy należy kierować na adres e-mail sekretariat@mechanik.edu.pl. Mistrzostwa odbędą się w Zespole Szkół Nr 1 im. Jana Kilińskiego w Pabianicach przy ul. Piotra Skargi 21. Do zawodów mogą zgłaszać się uczniowie SP i gimnazjów z Pabianic i okolic. Zapisy trwają do 22 marca, następnie na stronie internetowej szkoły www.mechanik.edu.pl oraz facebooku pojawi się lista startowa, zawody odbędą się 24 marca o godz 9.00.

W przerwie między wyścigami zostanie poprowadzona prelekcja nt. systemów bezpieczeństwa pojazdów. Na zwycięzców czekają puchar i cenne nagrody rzeczowe.

ZS nr 1 zapraszam uczniów oraz rodziców do odwiedzin szkoły w tym dniu. Symulator został zbudowany przez uczniów klasy 2Tps o profilu technik pojazdów samochodowych pod opieką p. Pawła Dobrowolskiego – nauczyciela przedmiotów zawodowych. Pomysł na powstanie takiego pojazdu narodził się podczas zajęć lekcyjnych na temat bezpieczeństwa na drodze. Wtedy zrodził się pomysł, aby stworzyć urządzenie które pozwoli doskonalić bezpieczną jazdę w warunkach dostępnych dla każdego ucznia, aby w przyszłości zminimalizować ilość wypadków powodowanych przez młodych kierowców. Następnie ruszyła machina organizacyjna, zamówienia osprzętu elektronicznego, a co najważniejsze, znalezienie odpowiedniego pojazdu, padło na opla astrę. Dzięki dyrekcji możliwy był zakup pojazdu na części, z czego karoseria i wnętrze zostały przeznaczone na symulator, a reszta samochodu czyli jego części składowe, elektryka i silnik posłużą uczniom w zdobywaniu wiedzy na temat budowy samochodu podczas zajęć lekcyjnych. W samochodzie można doskonalić jazdę w warunkach miejskich na symulatorze nauki jazdy L, a także rozpocząć naukę jazdy ciężarówkami w euro truck symulator oraz jazdę sportową w samochodach serii WRC. Symulator wyposażony jest w komputer pokładowy intel pentium i7, kierownicę logitech G29, elektroniczne sprzęgło gaz hamulec, shifter zmiany biegów, a także panoramiczny telewizor hd realnie przedstawiający warunki drogowe. Uczniowie idąc za ciosem wzięli udział w trwającym konkursie organizowanym przez Volvo i Renault w temacie bezpieczeństwo na drodze, gdzie zadaniem było nakręcenie krótkiego filmu, który można obejrzeć na facebooku szkoły. Ponadto wielu uczniów szkoły wystąpi w eliminacjach do olimpiady mechaników w kategorii Młody Mechanik podczas Poznań Motor Show 2018.

Paweł Dobrowolski
Wyświetleń 476