RegioStars 2018

Departament Polityki Regionalnej Urzędy Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego zaprasza do składania zgłoszeń do konkursu RegioStars 2018 organizowanego przez Komisję Europejską, promującego najbardziej oryginalne i innowacyjne projekty dofinansowane z Funduszy Europejskich.

Nagrodą dla zwycięzców będzie film promocyjny o projekcie oraz puchar i certyfikat RegioStars 2018. Wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystej gali 9 października 2018 r. w Brukseli w trakcie Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast. Finaliści zostaną zaproszeni na ceremonię i otrzymają certyfikat oraz medal, a projekty finałowe znajdą się w broszurze wydanej przez Komisję Europejską oraz w bazie najlepszych praktyk publikowanej na stronie InfoRegio.

Możesz zgłosić swój projekt w jednej z 5 kategorii:

• Supporting smart industrial transition (Wspieranie inteligentnej transformacji przemysłowej),
  • Achieving sustainability through low carbon emissions (Osiąganie zrównoważonego rozwoju poprzez zmniejszenie emisji dwutlenku węgla),
  • Creating better access to public services (Tworzenie lepszego dostępu do usług publicznych),
  • Tackling migration challenges (Sprostanie wyzwaniom związanym z migracją),
  • Topic of the year 2018: Investing in cultural heritage (Temat roku 2018: Inwestowanie w dziedzictwo kulturowe).

Zgłoszenia mogą przesyłać kierownicy projektów po uzyskaniu zgody Instytucji Zarządzającej. Z jednego programu można zgłosić maksymalnie dwa projekty do danej kategorii.

Aplikacje należy przesłać do 15 kwietnia wyłącznie online przez stronę.

Więcej informacji na stronie RPO WŁ