Dołącz do leśników, posadź drzewko!

ss

W miniony piątek, 13 kwietnia, Wójt Gminy Dobroń wraz z Sekretarzem Gminy zostali zaproszeni do wspólnego sadzenia drzew w okolicach Kolumny organizowanego w ramach akcji pod hasłem „Sadzimy 1000 drzew na minutę. Dołącz do leśników, posadź drzewko!”.

W wydarzeniu tym brali udział także włodarze Łasku, leśnicy Nadleśnictwa Kolumna, członkowie Stowarzyszenia Zielona Kolumna, a także młodzież z Zespołu Szkół w Kolumnie.

Powodem zainicjowania przez Nadleśnictwo akcji była nawałnica, jaka przeszła przez okolicę gminy Dobroń i Kolumnę w sierpniu ubiegłego roku. To właśnie z powodu strat spowodowanych aurą pogodową Nadleśnictwo postanowiło zaprosić włodarzy tego terenu, aby wspólnie z nimi uświadomić szerszemu gronu ludzi, że takie zniszczenia należy naprawiać. W najbliższym czasie Nadleśnictwo Kolumna dokona jeszcze nasadzeń w pozostałych miejscach zniszczeń. By urozmaicić ekosystem naszej okolicy sadzone będą buki, modrzewie, brzozy i sosny.