Dni Otwarte Funduszy Europejskich


dd

W najbliższy piątek, 11 maja, rusza V edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego organizuje trzy duże wydarzenia plenerowe: 11 maja w Skierniewicach, 12 maja w Poddębicach i 13 maja w Łasku, a do tego 14 mniejszych eventów u beneficjentów.

Na rynkach miast, gdzie odbędą się większe wydarzenia, zaplanowano gry i zabawy sportowe, między innymi pokazowy mecz z drużyną PGE Skry Bełchatów w siatkówkę w Poddębicach i Łasku, a w Skierniewicach z koszykarkami MUKS Widzewa Łódź.

Na scenie i na specjalnie przygotowanych stoiskach zaprezentują się beneficjenci funduszy unijnych, opowiadając swoje inspirujące historie, np. jak środki unijne zmieniły ich działalność.

Osoby lubiące przygody i niespodzianki, będą mogły sprawdzić się w dwóch pokojach zagadek unijnych. Specjalnie na tę okazję stworzone zostały autorskie pokoje: ETNOGRA I FUTUROGRA, które będą miały swoją premierę na Dniach Otwartych. Będzie można odbyć podróż w przeszłość aby rozwikłać tajemnicę starej studni. Uczestnicy będą mieli okazję przenieść się do świata nowoczesnych technologii umieszczonych w specjalnie przygotowanej kapsule kosmicznej. Miłośnicy laserów, świateł UV, labiryntów znajdą okazję do ich podziwiania.

Zwieńczeniem imprez będą koncerty – 11 maja w Skierniewicach wystąpią Power od Trinity i Afromental, 12 maja w Poddębicach Wanda i Banda oraz Dżem, 13 maja w Łasku Pudelsi i Agnieszka Chylińska.

Więcej szczegółów oraz plan mniejszych imprez organizowanych w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich dostępnych jest na stronie rpo.lodzkie.pl.

źrodło: rpo.lodzkie.pl
Wyświetleń 393