Święto Gminy Dobroń

dd

Wzorem lat ubiegłych, tegoroczne Święto Gminy Dobroń rozpoczęto w przeddzień oficjalnych obchodów turniejem piłki siatkowej o Puchar Wójta Gminy zorganizowanym na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej w Dobroniu. W rozgrywkach udział wzięły kluby sportowe z terenu gminy – Luks Dobroń, Luks BIS, OSP Dobroń i Przyjaciele Siatkówki Szynkielew.

W sobotę – 16 czerwca – od godziny 15:00 w Parku Gminnym występowały dzieci z Przedszkola w Dobroniu i filii w Mogilnie Dużym, następnie mogliśmy zobaczyć występy chóru Lutnia oraz zespołów tanecznych Fresh Move i Kaboom, działających przy Dobrońskim Centrum Kultury.

Oficjalną część imprezy rozpoczęto wręczeniem Aktu Nadania Honorowego Obywatelstwa Gminy Dobroń: Pani Barbarze Żórawskiej, Panu Julianowi Szymczykowi oraz Panu Czesławowi Kabzie.

Następnie na scenie mogliśmy zobaczyć dzieci ze Szkół Podstawowych w Dobroniu, Mogilnie Dużym i Chechle, usłyszeć Orkiestrę Dętą z Dobronia.

Od godziny 18.00 publiczność zabawiała Biesiada Śląska Jorgusie, zespół Loka i – jako gwiazda wieczoru – zespół disco polo Long & Junior.

Wieczór zakończył pokaz sztucznych ogni.