Festiwal Folkloru Dobroń 2018

kk

Niedzielny Festiwal Folkloru rozpoczął się przemarszem spod Dobrońskiego Centrum Kultury do Parku Gminnego, gdzie następnie uroczyście przywitano przybyłych na tę uroczystość gości.

Jako pierwszy zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca „Dobroń”, następnie mogliśmy zobaczyć na scenie dzieci, Zespół Pieśni i Tańca „Bełdrzychowianie”, Zespół Pieśni i Tańca „Rzgów” oraz Grupę Folklorystyczną „Rajka” prezentującą m.in. tańce ze spisza.

Występy dzieci dotyczyły konkursu „Na dobrońską nutkę” skierowanego do przedszkolaków i uczniów klas „0” z terenu gminy Dobroń wykonujących jedną piosenkę ludową (teksty piosenek udostępnione przez organizatora).

Festiwal zakończył się rozstrzygnięciem konkursu na najpiękniejszy wianek świętojański.