Kolory Polski

Tegoroczną imprezę organizowaną w ramach 19. Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski” rozpoczął w Parku Gminnym występ Zespołu Pieśni i Tańca „Dobroń”, który to zaprezentował jeden z tradycyjnych tańców – Siemieńca.

Podczas koncertu w Kościele pw. św. Wojciecha w Dobroniu goście usłyszeli oktet wokalny Octava Ensemble – laureat prestiżowej nagrody w dziedzinie polskiej chóralistyki: Grand Prix „Legnica Cantat”, wielokrotnie nagradzany na festiwalach i konkursach, z sukcesem odbywający trasy koncertowe po Stanach Zjednoczonych i Chinach, by w krótkiej przerwie wpaść nie gdzie indziej, a właśnie do Dobronia. Przez krytyków muzycznych uznawany jest za jeden z najciekawszych zespołów wokalnych młodego pokolenia.

W programie koncertu znalazły się utwory Giovanniego Croce, Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, Mikołaja z Krakowa, Mikołaja Zieleńskiego, Johna Shepparda, Łukasza Urbaniaka, Erica Whitacre’a, Arvo Pärta, Orlanda di Lasso, Josquina des Prés, Elvisa Presleya, Erica Claptona, The Beatles, Glenna Medeirosa oraz gospel.

Zespół w składzie: Marta Zagata-Bugajska, Sylwia Olszyńska, Joanna Święszek, Małgorzata Langer-Król, Zygmunt Magiera, Mateusz Prendota, Bartłomiej Pollak, Marcin Wróbel.