ZPiT „DOBROŃ” – I miejsce w kategorii Show Dance w Bösel!!!


Zespół Pieśni i Tańca DOBROŃ wrócił 10 września nad ranem z północno-zachodnich Niemiec, gdzie brał udział w niesamowitym Festiwalu Euro Bösel Internationale Musiktage. To wielkie święto muzyki i tańca, perfekcyjnie zorganizowane wydarzenie, które gromadzi zwykle kilkadziesiąt (!) formacji muzycznych z wielu krajów, w tym orkiestr dętych, zespołów folklorystycznych, grup tanecznych, co daje w sumie sporo ponad tysiąc wykonawców! Tym razem była to już 56 edycja, kiedy „Europa jest gościem Bösel”,  impreza ma więc swoją długą historię i bardzo bogatą tradycję. Nasz DOBROŃ zajął tam 1 miejsce w kategorii Show Dance, do której zakwalifikowano 10 grup tanecznych z różnych państw europejskich!

Przy tak silnej konkurencji nasz sukces cieszy tym bardziej, choć trudno oprzeć się wrażeniu, że sami teraz zwiesiliśmy sobie poprzeczkę bardzo, bardzo wysoko. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku, debiutując na Euro Bösel zajęliśmy wysokie, drugie miejsce. Jedyne, co możemy teraz zrobić to utrzymać w przyszłym roku naszą pozycję, a wiadomo, że to zawsze prawdziwe wyzwanie! W samym konkursie zaprezentowaliśmy dynamiczny taniec górali żywieckich, zaś przed tańcem nasza młodzież przy akompaniamencie naszej niezawodnej kapeli pięknie wykonała specjalnie opracowaną na tę okazję piosenkę.
Pierwsze miejsce to dla nas ogromna radość i wielki sukces, efekt ciężkiej pracy i poświęconego czasu. To też w pewnym sensie piękny prezent, który sami sobie zrobiliśmy na nasze 60-lecie.
Z drugiej strony to wyróżnienie ma też inny wymiar, chcemy, by takie wyjazdy koncertowo-konkursowe stały się silnym magnesem przyciągającym dzieci i młodzież, co jest tak ważne dla rozwoju i trwania zespołu, przekazywania tradycji kolejnym pokoleniom.
Chcemy mocno podkreślić, że pozostajemy wszyscy pod wielkim wrażeniem świetnej organizacji i logistyki tak dużego wydarzenia oraz wielkiego zaangażowania organizatorów wraz z całym sztabem bardzo sprawnych i sympatycznych wolontariuszy. Sprawność, spokój i punktualność z jakimi odbywały się zarówno konieczne działania organizacyjnie (przykładowo zakwaterowanie i wyżywienie ponad 1000 osób, w miejscowości porównywalnej z naszym Dobroniem!), jak też koncerty oraz wszelkie imprezy towarzyszące była prawdziwie imponująca. Dziękujemy Ci, Bösel, dziękujemy Wszystkim, którzy nas wspierają i nam kibicują!

Martyna Rzepkowska

Źródło: http://dck.dobron.pl/?p=1071

Wyświetleń 659