Bezpieczny przejazd w Dobroniu

W dniu 28.09.2018 r. na przejeździe kolejowo – drogowym w Dobroniu zorganizowana została kampania informacyjna „Bezpieczny przejazd”. Wójt gminy Dobroń Robert Jarzębak wraz z radnym powiatowym Andrzejem Kurzawskim oraz współorganizatorzy kampanii PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Łodzi, pabianiccy policjanci, druhowie OSP z Dobronia i Chechła na czele z Komendantem Gminnym ZOSP RP  Mariuszem Krulikiem promowali bezpieczeństwo na strzeżonym przejeździe w Dobroniu. Podczas akcji użytkownikom dróg wręczano ulotki informacyjne oraz kamizelki odblaskowe. Na przejazdach kolejowych w całym kraju – na rogatkach czy krzyżach św. Andrzeja zostały umieszczone żółte naklejki z indywidualnym numerem skrzyżowania, numerem alarmowym 112 i numerami awaryjnymi, jakie należy wykręcić w razie wypadku. Kampania spotkała się z dużym poparciem wśród mieszkańców naszej gminy.