Teatr sPokoLeń

3,5 roku minęło niczym wyrastającemu dziecku z pieluch.

Najmłodsza stażem grupa w Dobroniu, tak pięknie wspierana przez mieszkańców i przyjaciół, gminę, wójta Roberta Jarzębaka! Spektakle może nie są tak często grane jak by wszyscy sobie tego życzyli, a z racji:

1. dużego materiału branego na „tapetę”,
  2. licznej grupy,
  3. trudnej logistyki prób związanej z różnorakimi zajętościami zespołu,
  4. a przede wszystkim braku sali widowiskowej.

Ten ostatni problem daje się we znaki najmocniej, ale już „lada dzień” to się zmieni.  Przygotowania do przeistoczenia biblioteki w małą salę teatralną nabierają realnych kształtów. Już niedługo (marzec?) zostanie zainaugurowana klimatyczna scena Teatru sPokoLeń Dobrońskiego Centrum Kultury.

Współpracująca z teatrem i DCK Fundacja Wspierania Kultury GajArt zdobyła dotację od Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS  na zakup nowoczesnego oświetlenia. Oświetlenie czeka na prezentację w nowej sali. Nadzieja na tak ważne miejsce artystyczne daje spore możliwości działania, regularniejszych spektakli, łatwiejszego rozplanowania repertuaru i większej ilości działań sPokoLeniowców.

Ten rok zaczął  się mocno w teatrze: próbami z dobraniem obsady do dwóch sztuk:

„Ciotki Karola” Brandona Thomasa oraz „Ożenku” Nikołaja Gogola w dość zaskakującej odsłonie.

Będzie się działo! Premiera „Ciotki Karola” zaplanowana na czerwiec.

Szczegółowe i bieżące informacje na stronie facebookowej teatru: www.facebook.com/TeatrsPokoLen/

Ciekawostka:

Zespół Teatru sPokoLeń dostał „prezent pod choinkę” od Pana Wójta Roberta Jarzębaka: piękne koszulki z imieniem, logo gminy i nazwą grupy. Teraz nasza „Dobrońska Drogówka Teatralna” będzie zdecydowanie rozpoznawalna w Polsce podczas wyjazdów!!!

Teresa Dzielska