Akcja montażu czujek czadu i dymu w Gminie Dobroń.

5 lutego br. w budynku komunalnym przy ulicy Sportowej w Dobroniu odbyło się zakończenie akcji montażu czujek czadu i dymu na terenie Gminy Dobroń. W podsumowaniu działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Dobroń wzięli: bryg. Andrzej Bogdanowicz – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pabianicach, Robert Jarzębak – Wójt Gminy Dobroń, asp. Adam Figiel – Kierownik Posterunku Policji w Piątkowisku, mł. asp. Tomasz Lewandowski – Dzielnicowy, dh. Mariusz Krulik – Komendant Gminny OSP w Dobroniu. Ostatnia czujka dymu i czadu została przekazana i zamontowana w mieszkaniu Pani Aliny Kotlickiej. Nie przez przypadek czujka została zamontowana pod tym adresem, gdyż Pani Alina 10 listopada 2015 roku uratowała życie przed zatruciem tlenkiem węgla dwójce sąsiadów. Inicjatorami akcji montażu czujek czadu byli policjanci z Posterunku Policji w Piątkowisku, Komendant Gminny OSP w Dobroniu i druh Adrian Jurowski. Tę akcję można było przeprowadzić dzięki przychylności bryg. Andrzeja Bohdanowicza, który przekazał nieodpłatnie czujki dla mieszkańców Gminy Dobroń i przychylności pani Grażyny Baranowicz – Kierownik GOPS w Dobroniu, która pomagała w wytypowaniu osób do objęcia akcją.

Części czujek została zamontowana w budynkach należących do Gminy Dobroń w miejscowościach Talar, Markówka i Dobroń. A także w niektórych domach mieszkańców Mogilna Dużego, Ldzania i Baryczy. Zaangażowani w ten szczytny cel byli asp. Adam Figiel, mł. asp. Tomasz Lewandowski, dh. Mariusz Krulik, dh. Adrian Jurowski. Inicjatorzy obiecali, iż nie będzie to jednorazowa akcja lecz cykliczna na terenie Gminy Dobroń przy udziale działających służb mundurowych. Taki rodzaj doskonałej współpracy na pewno przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców lokalnej społeczności.

dh. Mariusz Krulik