Święto Gminy Dobroń i Festiwal Folkloru


W miniony weekend, w Parku Gminnym w Dobroniu, odbyło się Święto Gminy Dobroń i Festiwal Folkloru. Coroczna impreza przyciągnęła gości, by w sobotę cieszyć zmysły znaną i lubianą muzyką, w niedzielę zaś – barwnym korowodem regionalizmu w wykonaniu Zespołów Pieśni i Tańca „Dobroń”, „Bychlewianka” i „Kocierzewiacy”.

Jak każdego roku Święto Gminy Dobroń rozpoczęto rozgrywkami sportowymi – od godz. 15:00 10:00 – turniejem siatkówki halowej, a następnie rozegrano mecz piłki nożnej z udziałem zespołów „Iskra” Dobroń – Dłutów (klasa seniorów).

Obchody Święta w Parku Gminnym rozpoczęto konkursem profilaktyczno-plastycznym dla dzieci „Zdrowym i wesołym być”.

Następnie zaprezentowano występy dzieci z Przedszkola w Dobroniu i Filii w Mogilnie Dużym, działającego przy Dobrońskim Centrum Kultury Chóru „Lutnia”, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dobroniu, Mogilnie Dużym i Chechle, a także zespołu „Fresh Move”.

Po oficjalnym otwarciu o godz. 17:30, gdzie m.in. wręczono nagrody sportowcom i laureatom konkursu plastycznego, nastąpił koncert Orkiestry Dętej, Justyny Bacz z Zespołem, zespołu „Kobranocka” i gwiazdy wieczoru, zespołu Jorrgus.

Obchody zakończono pokazem sztucznych ogni.

W niedzielę, 16 czerwca, przemarszem zespołów do Parku Gminnego rozpoczęto V Festiwal Folkloru. Zaprezentowano występy Zespołu Pieśni i Tańca „Bychlewianka”, Dziecięcego Zespół Ludowego „Kocierzewiacy”, a także gospodarzy wydarzenia – Zespołu Pieśni i Tańca „Dobroń”.

Wyświetleń 792