Koncert Noworoczny Dobroń 2020


W minioną niedzielę, 26 stycznia 2020 r., odbył się już – po raz ósmy – Koncert Noworoczny. Jak zawsze patronat nad koncertem objął Wójt Gminy Dobroń, Robert Jarzębak, a organizatorem było Dobrońskie Centrum Kultury. Uroczystość prowadzona była przez Teresę Dzielską, instruktora Teatru sPokoLeń, oraz Monikę Rybak, Dyrektora Dobrońskiego Centrum Kultury. Niestety ze względu na ważne sprawy rodzinne i zdrowotne, nie było z nami Pana Wójta Roberta Jarzębaka. Koncert rozpoczął się o godz. 16.00 powitaniem przybyłych gości, a następnie – jak co roku – występami grup artystycznych działających przy DCK. Mieliśmy okazję wysłuchać kolęd i pastorałek, w nowej aranżacji, w wykonaniu najstarszej grupy, czyli Chóru „Lutnia”, działającego pod kierunkiem p. Piotra Cynarskiego. Zaprezentowała się również Orkiestra Dęta, pod batutą kapelmistrza Pana Mirosława Klepaczki, prezentując program, na który złożyły się przede wszystkim utwory muzyki rozrywkowej. Zespół Fresh Move wystąpił – niezmiennie od ośmiu lat – w choreografii Pani Katarzyny Sujeckiej.

Grupa reprezentuje gminę Dobroń i Dobrońskie Centrum Kultury w zawodach tanecznych na różnych szczeblach. Dzieci oraz młodzież uczestniczą w warsztatach  z różnych kat. tanecznych, ale trzeba zaznaczyć, że nasz zespół specjalizuje się w kat. hip hop. Zawodnicy startują w solówkach, duetach, mini formacjach oraz formacjach. Zespół Pieśni i Tańca „Dobroń” tym razem zaprezentował tańce rzeszowskie a grupa dziecięca – Krakowiaka. Uwieńczeniem występu było wspólne śpiewanie pastorałek. Nie zabrakło oczywiście Teatru sPokoLeń. Teatr działa w Dobroniu od 2015 r. Podczas Koncertu mieliśmy okazję zobaczyć fragment sztuki N. Gogola „Ożenek” w wykonaniu p. Bronka Słabiaka i Krzysia Celebana. Pani Teresa Dzielska (reżyser) poinformowała, że już niebawem – bo w marcu – będziemy mogli obejrzeć sztukę w całości.

Pragniemy serdecznie podziękować Pani Wiolecie Wojdyńskiej-Kusiak za przygotowanie projektu dekoracji oraz pracownikom DCK, za wykonanie tak pięknej scenerii. Szczególne podziękowania należą się Panu Włodkowi Jurkowi, Łukaszowi Jurkowi, Pawłowi Holakowi, Jankowi Musiał, Sławkowi Sysio, Maciejowi Rzepkowskiemu oraz Panom z OSP Dobroń, za wielkie zaangażowanie w organizację koncertu.

Na zakończenie Koncertu na boisku szkolnym odbył się pokaz sztucznych ogni.

Czyt. dalej: http://dck.dobron.pl/?p=1677

Źródło: Dobrońskie Centrum Kultury.

Wyświetleń 254