Wybory w czasie epidemii – gmina Dobroń

dd

W najbliższą niedzielę, 28 czerwca odbędzie się pierwsza tura wyborów prezydenckich. W lokalu wyborczym trzeba pamiętać o zasadach bezpieczeństwa sanitarnego, żeby w trosce o siebie i innych zmniejszyć ryzyko zarażenia koronawirusem:

– zakryj nos i usta np. maseczką lub przyłbic
– zabierz jednorazowe rękawiczki i własny długopis
– użyj płynu do dezynfekcji rąk, pojemnik będzie stał przy wejściu do lokalu
– zachowaj bezpieczną odległość min. 2 m
– w lokalu wyborczym może przebywać ograniczona liczba osób (limit ustaliła komisja zależnie od wielkości lokalu), dlatego żeby uniknąć czekania, wybierz godziny mniej uczęszczane. Ze względów organizacyjnych oddanie głosu może potrwać dłużej niż zwykle.

Lokale wyborcze będą czynne od godz. 7.00 do 21.00. Środki ostrożności będą obowiązywały również członków komisji. Reguluje to rozporządzenie ministra zdrowia z 15 czerwca 2020 r. http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20200001046

Wójt Gminy Dobroń

/-/ Robert Jarzębak