Budowa oświetlenia ulicznego na terenie gminy Dobroń

W lipcu br. zakończyły się prace związane z budową dwóch nowych odcinków oświetlenia ulicznego oraz przebudowy istniejącej napowietrznej linii oświetlenia ulicznego ze względu na kolizję z chodnikiem dla ruchu pieszego. Nowe linie oświetlenia ulicznego zostały wybudowane w miejscowości Wymysłów Piaski oraz w miejscowości Mogilno Duże, zaś przebudowa istniejącej napowietrznej linii oświetlenia w miejscowości Orpelów.

W ramach budowy inwestycji wykonano łącznie ok. 771,0 m linii oświetlenia ulicznego w tym:
– ok. 560,0 m w miejscowości Wymysłów Piaski (wybudowano 15 słupów oświetlenia ulicznego);
– ok. 211,0 m w miejscowości Mogilno Duże (wybudowano 5 słupów oświetlenia ulicznego).

Natomiast w miejscowości Orpelów przebudowano 10 słupów oświetlenia ulicznego ze względu na kolizję z chodnikiem poza chodnik przeznaczony dla ruchu pieszego.

Łączny koszt wykonanych robót wynosi 135 444,13 zł w tym:

– w miejscowości Wymysłów Piaski 88 785,18 zł (w tym fundusz sołecki 15 837,03 zł);
– w miejscowości Orpelów 16 299,44 zł.

Jednocześnie informujemy, że uruchomienie oświetlenia nastąpi po otrzymaniu przez Gminę Dobroń dokumentów zwrotnych od PGE Dystrybucja S.A. Rejon Energetyczny w Sieradzu.