Rozmowy w sprawie drogi DK 14

IMG_0744                           16. stycznia 2013 roku  zebrali się przedstawiciele Łódzkiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz przedstawiciele Urzędu Gminy w Dobroniu, aby przedyskutować kwestię dalszych losów drogi DK14.

Od długich miesięcy Wójt prowadzi rozmowy w tej sprawie. Utrzymanie tej drogi jest kosztowne, dlatego jej przejęcie przez gminę może nadwyrężyć jej budżet, ale ustawa nakładając na samorządy taki obowiązek nie pozostawia pola do działania.

Wójta cieszy jednak wynik przeprowadzonych rozmów, ponieważ udało mu się z sukcesem wynegocjować remont odcinka drogi DK14 od węzła w Dobroniu do Pabianic. GDDKiA obiecała ponadto nowe przystanki autobusowe oraz remont i doświetlenie wysepek.

Wyświetleń 1 323